پنجشنبه 23 مرداد 1399 - 1:23
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

برنامه هاي فرهنگي در جهت تحقق منشور وحدت اسلامي انجام شود

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري گفت:برنامه هاي فرهنگي بايد در جهت تحقق منشور وحدت اسلامي انجام شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي ،حجت الاسلام زين العابدين روحاني نيا در نشست با نماينده مردم بجنورد در مجلس شوراي اسلامي افزود:برنامه ريزي در راستاي اجراي برنامه هاي فرهنگي بايد با مطالعه،شناخت ظرفيتها و پتانسيلها و نياز سنجي مناطق انجام شود.

وي با بيان اينکه اهداف و برنامه هاي سازمان تبليغات نبايد دستخوش مسائل جناحي و بازيهاي سياسي قرار گيرد اظهار داشت:مسائل سياسي و جناحي اثرگذاري و کيفيت برنامه هاي فرهنگي را کاهش مي دهد.

وي تصريح کرد:توسعه طرح روحانيون مستقر از مهمترين برنامه ها و اهداف سازمان تبليغات اسلامي خراسان شمالي به شمار مي رود که تحقق اين امر نيازمند حمايت و توجه بيشتر مسئولين است .

وي با اشاره به اين که هزينه هاي فعاليتهاي فرهنگي ،بويژه اعزام مبلغ امري اجتناب ناپذير است خاطر نشان کرد:تامين امکانات رفاهي و خدماتي براي روحانيون و طلاب اساسي ترين دغدغه سازمان تبليغات است.

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي اذعان داشت:ساخت پروژه ها و طرحهاي عمراني در استان بايد با رويکرد فرهنگي انجام شود و متناسب با نيازسنجي هاي تعريف شده و در نظر گرفتن شرايط منطقه باشد که متاسفانه تاکنون توجهي به اين موضوع نشده است.

وي در ادامه افزود:تنظين و تدوين طرحهاي بلند مدت ،تشکيل شوراي هجرت در استان ،توسعه و راه اندازي دبيرستان صدرا ،تشکيل شوراي عالي قرآني و تشکيل ستاد رسيدگي به امور مساجد مهمترين برنامه هاي سازمان تبليغات اسلامي خراسان شمالي است.

موسي الرضا ثروتي نماينده مردم بجنورد در مجلس شوراي اسلامي گفت:با توجه به موقعيت استان برنامه ها و فعاليتهاي فرهنگي بايد با نظم و سرعت بيشتري لنجلم گيرد.

وي خاطر نشان کرد:کمبود روحانيون و ائمه جماعات در مساجد استان و حضور کم رنگ مردم در نماز جماعت مساجد از خطرها و معضلات اصلي به شمار مي رود.

وي با اشاره به فعاليت گسترده هيئات مذهبي در استان و تعداد زياد آنها ، اظهار داشت:هيئات مذهبي بايد توسط روحانيون و حمايت سازمان تبليغات اسلامي تغذيه شوند.

ثروتي با بيان اينکه کمبود مراکز قرآني و فرهنگي از ديگر چالشهاي موجود در استان محسوب مي شود افزود:ساخت مجتمع هاي فرهنگي و مراکز قرآني بايد در اولويت طرحهاي عمراني قرارگيرد.

يكشنبه 13 ارديبهشت 1388 - 14:47
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری