يكشنبه 17 فروردين 1399 - 20:17
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

سرپرست اداره تبليغات اسلامي ميناب :

عاشورا و رهبر آن زينب کبري (س) علت بقاء اسلام هستند

سرپرست اداره تبليغات اسلامي ميناب در مراسم جشني که به مناسبت ولادت حضرت زينب برگزار شد گفت : عاشورا و رهبر آن زينب کبري (س) علت بقاء اسلام هستند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان ؛ به مناسبت ولادت با سعادت عقيله بني هاشم حضرت زينب (س) مراسم جشن با شکوهي در روستاي حلوائي با حضور سرپرست اداره تبليغات اسلامي برگزار شد .

وي در اين مراسم به ايراد سخن پرداخت و گفت : زينب (س) زينت اسلام و ولايت و امامت است .

حجه الاسلام هاشمي با بيان دوران طفوليت و جواني حضرت زينب (س) گفت : ايشان چه در زماني که در خانه پدرشان بودند و چه بعد از اذواج با عبدالله جعفر (ع) و با وجود فرزند جلسات درس و بحث و تفسير قرآن داشت و تمام زنان عرب و قبائل و سران در مجلس درس زينب (س) حاضر مي شدند .

وي در ادامه سخنانش گفت : دشمنا ن اسلام تما م تلاش شان اين بود که نور اهل بيت (ع) و نياز مردم به آنا ن را از بين ببرند .

که بلافاصله بعد از رحلت پيامبر (ص) اين حرکت شروع شد و بعد از شهادت حضرت علي (ع) شدت گرفت و با شهادت امام حسين (ع) و يارانش هدف اين بود که اسلام را به کلي از بين ببرند .

وي افزود : و اين خطبه ها ي با فصاحت و بلاغت و پرمحتوا و هدايت گرايانه حضرت زينب (س) و سخنان روشنفکرانه امام سجاد (ع) بود که عاشورا را زنده نگه داشت و اسلام را بيمه کرد ، گرچه عده اي سعي در مخدوش کردن هدف کربلا داشتند ولي عاشورا و رهبر آن زينب کبري (س) علت بقاء اسلام شدند.

شنبه 12 ارديبهشت 1388 - 13:32
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری