شنبه 14 تير 1399 - 7:14
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

کيوان ساکت در دومين اجراي ارکستر کرمان

ارکستر کرمان، به رهبري و آهنگسازي «کيوان ساکت» تيرماه در کرمان و رفسنجان و مردادماه در سيرجان کنسرت برگزار مي کند.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در گفتگو با پايگاه خبري حوزه هنري با اعلام اين خبر گفت: ارکستر ملي کرمان، يازدهم، دوازدهم و سيزدهم تيرماه در کرمان، هجدهم و نوزدهم تيرماه در رفسنجان و اول و دوم مردادماه در سيرجان به رهبري و آهنگسازي کيوان ساکت اجرا خواهد داشت.

وي در شرح فعاليت ارکستر کرمان گفت: در حال حاضر ارکستر ملي کرمان در حال تمرين موسيقي تنظيم شده براي اشعار «انکار شراب» ازحافظ ، «خاک وطن» از « وحيد موحد» و «مستانه» از «سهيل اکبري مهر» است.

وي افزود: در اين ارکستر قطعات « باران»، «ناي شکسته»، «آرزوي بزرگ»، «بهار غم‌انگيز»، «زندگي»، «چهار مضراب»، «همايون»، «الهه ناز»، «مرغ سحر» و سه قطعه جديد «خاک وطن» ،«انکارشراب»و «مستانه» ، با همراهي سازهاي ويولن، ترومپت، پيانو، سه تار، سنتور، تمبک و کلارينت و تار ، با حضور 54 هنرمند کرماني، ارديبهشت ماه اجرا خواهند شد. «سالاري» در پايان درخصوص انتخاب خواننده براي اين اركستر تصريح کرد: خواننده مشخصي را انتخاب نكرده‌ام اما قرار است در اين اجرا چند خواننده از استان کرمان در اجراي قطعات مختلف، اين ارکستر را ياري کند.

اين مقام مسوول، درباره نحوه حضور رهبر ارکستر در جلسات تمرين ارکستر کرمان گفت: «ساکت» ماهي يک بار به طور منظم در تمرينات ارکستر و در زمان اجراي ارکستر دو روز قبل از اجرا در تمرينات گروه شرکت مي کند.

سه‌شنبه 8 ارديبهشت 1388 - 12:21
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری