چهارشنبه 22 مرداد 1399 - 0:17
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

به همت اداره تبليغات اسلامي برگزار شد :

گردهمايي مداحان استان همدان

گردهمايي مداحان استان همدان در اداره تبليغات اسلامي همدان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي همدان، در اين نشست كه به منظور برنامه ريزي و هماهنگي براي اجراي برنامه ها برگزار شد مسئول امور مداحان اداره تبليغات اسلامي همدان به تشريح فعاليتهاي بنياد دعبل پرداخت و عملكرد اين بنياد را مثبت ارزيابي كرد و افزود : تاكنون 650 مداح در استان همدان شناسايي شده و براي آنها پرونده تشكيل شده است .

علي عبدلي وجود 250 آرشيو صوتي و تصويري در قالب لوح فشرده از مداحان استان ، بيمه 99 نفر از مداحان زير 60 سال و ارائه مستمري به 7 نفر از مداحان بالاي 60 سال را از جمله فعاليتهاي انجام شده برشمرد .

وي با اشاره به اينكه استان همدان در زمينه بيمه مداحان مقام سوم را در كشور به خود اختصاص داده است اظهار داشت : طرح بيمه مداحان براي تمامي مداحان استان در صورت تخصيص بودجه استمرار دارد .

در ادامه اين نشست رييس اداره فرهنگي اداره تبليغات اسلامي همدان وظيفه كانون مداحان را بسيار حساس و خطير عنوان و خاطرنشان كرد : مسئولان كانون مداحان بايد با تغذيه فكري و برپايي كلاسهاي مداحي بستري مناسب براي رشد مداحان در زمينه هاي مختلف فراهم آورند .

حجت الاسلام علي مراد كياني بر همدلي و همكاري كانون مداحان با بنياد دعبل تأكيد كرد و يادآور شد : نتيجه اين همكاري ها در پيشبرد اهداف مداحان مؤثر خواهد بود .

مسئول كانون مداحان استان همدان نيز در اين نشست به تشريح عملكرد كانون پرداخت و برگزاري همايش مداحان ، چاپ و نشر آثار شعري شاعران ، برگزاري كلاسهاي آموزشي ، اهداء كتاب و لوح فشرده ، تجليل از پيشكسوتان عرصه مداحي و برپايي نشستهاي تخصصي را از جمله فعاليتهاي كانون مداحان برشمرد .

سيدعلي حسني ابراز اميدواري كرد : اميدواريم در سال جاري با راه اندازي كتابخانه تخصصي مداحان و برگزاري همايش سراسري و تجليل از فعالان مداحي گامي در راه ارتقاء سطح علمي و معنوي مداحان داشته باشيم .

در اين گردهمايي نماينده بنياد دعبل در استان همدان هم به تشريح برنامه هاي اين بنياد در سال جديد اشاره كرد و گفت : اين بنياد در نظر دارد از تمامي مداحاني كه براي بيمه تأمين اجتماعي مراجعه مي كنند آزمون برگزار كند و تنها كساني مي توانند زيرپوشش اين بيمه قرار بگيرند كه در اين آزمون حدنصاب نمره قبولي را كسب كنند .

سيدمسعود باقري درباره افرادي كه حدنصاب نمره را كسب نكنند بيان داشت : فرصت 6 ماهه اي براي آمادگي آزمون مجدد به آنها داده خواهد شد .

در اين نشست اعضاي كانون نيز به بيان ديدگاهها و نظرات خود در زمينه برنامه هاي سال جاري پرداختند و بر همكاري هر چه بيشتر مسئولان بنياد دعبل تأكيد كردند .

گفتني است بنياد دعبل خزاعي با هدف ارائه خدمات بيمه اي و رفاهي به مداحان به صورت مستقل و غيردولتي به دستور مقام معظم رهبري در سال 85 تشكيل شده است .

شنبه 5 ارديبهشت 1388 - 9:16
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری