شنبه 25 مرداد 1399 - 5:45
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

با حضور«سعيد منافي» مستندساز مشهور ايراني الاصل اتريشي

نشست کانون فيلم حوزه هنري اصفهان

نشست کانون فيلم حوزه هنري استان اصفهان با حضور مستندساز مشهور ايراني الاصل اتريشي « اول ارديبهشت ماه برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين برنامه با حضور سعيد منافي و نمايش دو فيلم مستند ازاين درس مستندسازي به نام هاي «در سيواس شاعر مي‌رويد» (محصول سال 1995) و فيلم «غريبه» (محصول 1999، اتريش) با حضور «زاون قوکاسيان» منتقد و پژوهشگر سينما، اعضاي کانون فيلم حوزه هنري اصفهان و جمعي از علاقه مندان برگزار مي‌شود.

فيلم «در سيواس شاعر مي‌رويد» روايتي شاعرانه از مراسم مذهبي عاشيق لار در ترکيه است که به بيان مشکلات معيشتي عشاق در اين کشور مي پردازد. اين فيلم به تهيه کنندگي انستيتوي توليد فيلم مستند اتريش ساخته شده است و به عنوان بهترين فيلم جشنواره بين المللي فيلم مستند سيسيل معرفي شد.

فيلم «غريبه» به مدت 11 دقيقه با نگاهي بشر دوستانه، عملي ضد انساني در اتريش را روايت مي کند.

سعيد منافي متولد 1322تبريز تحصيلات خود را در زمينه کارگرداني، فيلمبرداري، هنرهاي نمايشي و هنرهاي تجسمي تا مقطع دکترا در دانشگاه وين به پايان رسانده و هم اکنون مدرس فيلم مستند در بسياري از دانشگاه هاي معتبر اتريش است و در بسياري از جشنواره هاي بين‌المللي به عنوان داور فعاليت داشته است.

از منافي مقالات بسياري با موضوعات فيلم مستند و روش تدريس آن، انيميشن تجربي و تبديل رمان به فيلمنامه و مشکلات آن و ... منتشر شده است.

وي کتاب «سينماي عباس کيارستمي يک بخش استثنايي در سينماي ايران» را نيز در سال 2009 به چاپ رساند.

سعيد منافي طي سال‌ها اقامت در وين به کارگرداني بيش از70 فيلم مستند کوتاه با موضوعات متنوع پرداخته است. فيلم هاي وي در آفريقا، آسيا، اروپا و اقيانوسيه و کشورهاي مختلف ساخته شده اند. وي در فيلم هايش با نگاهي خاص و شاعرانه و تکيه بر مردم شناسي به روايت هايي به شدت انساني مي‌پردازد.

اين نشست روز يادشده ساعت 18 در سالن سعدي حوزه هنري استان اصفهان برگزار مي‌شود.

چهارشنبه 2 ارديبهشت 1388 - 8:50
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری