پنجشنبه 15 خرداد 1399 - 6:57
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

سرپرست معاونت فرهنگي وپژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان:

ارتقاء امنيت اجتماعي يک تکليف ديني و عقلاني است

سرپرست معاونت فرهنگي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان گفت: اديان و مکاتب گوناگون فکري و فلسفي، همگي حکومت را براي ايجاد امنيت و ارتقاء آن براي تمهيد سعادت بشريت تجويز نموده اند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان: سياوش رمضانزاده در جلسه کميسيون ارتقاء امنيت اجتماعي استان گفت: گذشته از اديان و به ويژه دين مبين اسلام و سيره نبوي و ائمه معصومين (ع) حتي کليه فيلسوفان سياسي جهان باستان تا دنياي مدرن ترديدي در اين مهم ندارند که اساسا حکومت براي سعادتمند کردن بشر تشکيل مي گردد و بر اين اساس حکومت خوب و مطلوب حکومتي است که با تمهيدات مناسب موجبات سعادتمندي جامعه و جلوگيري از انحراف و به مخاطره افتادن آحاد جامعه را فراهم آورد.

وي اظهار داشت: بر اين اساس در جامعه و حکومت اسلامي ، بر خلاف حکومتهاي انحرافي و سکولار که موقتاَ حکومتها را تا ظهور حضرتش در اختيار دارند ، تمام برنامه ريزيها مي بايستي براي اجراي حدود الهي و به کارگيري توان در جهت مقابله اصولي با برهم زنندگان امنيت اجتماعي جامعه به کار گرفته شود.

سرپرست معاونت فرهنگي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي استان مقابله اصولي با آسيبهاي اجتماعي و منحرفين اجتماعي را اولا آگاه سازي جامعه و اطلاع رساني صحيح فرهنگ اسلامي و سپس مقابله با منحرفين معاند و لجباز که تعدادشان بسيار معدود و محدود است برشمرد.

وي با موفقيت آميز دانستن برنامه هاي آموزشي کليه تشکلها و NGO ها و همچنين احزاب و گروهاي فعال جهت فرهنگ سازي مناسب و تقويت مباني ارتقاء امنيت اجتماعي به عنوان اهرم هاي کنترل اجتماعي جهت مشارکت در اين مهم دعوت به عمل آورد.

دوشنبه 31 فروردين 1388 - 15:19
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری