پنجشنبه 3 مهر 1399 - 2:46
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

سرپرست اداره تبليغات اسلامي حاجي آباد :

روحانيون مردم را ازشعارها و وعده‌هاي رسانه‌هاي غربي در انتخابات هشيار كنند

نشست روحانيون شهرستان حاجي آباد در سال جديد با حضور روحانيون مستقر و طرح هجرت به رياست سرپرست اداره تبليغات اسلامي در اين شهرستان صورت پذيرفت.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي هرمزگان؛در اين نشست حجت الاسلام نصيري ضمن تبريك سال نو ونامگذاري امسال از سوي رهبر معظم انقلاب با عنوان"الگوي اصلاح مصرف "گفت:رهبر فرزانه انقلاب اسلامي با نگاهي روشن با نامگذاري هر ساله خود توانسته به شكوفا شدن و توسعه كشورگامهاي مبارك و موثري بردارد و لازم است همه مسئولين و خدمتگزاران نظام مقدس جمهوري اسلامي و در راس آنها روحانيون معظم با تبعيت و پيروي از فرمايشات آن بزرگوار بر توسعه فرهنگ ناب محمدي(ص)و اسلامي قدم بر دارند.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي حاجي آباد با استناد به آيات و روايات قرآن كريم تصريح کرد:قرآن كريم برمسئله اسراف و صرفه جوئي تاكيد داشته و اسراف را عامل بدبختي فرد و عذاب الهي مي داندوما به عنوان راهنماي ديني مردم بايد از آن الگو گرفته واين مسئله مهم را به مردم بفهمانيم و براي اصلاح آن در جامعه تلاش نمائيم.

حجت الاسلام نصيري صرفه جوئي و مصرف درست را از تاكيدات مقام معظم رهبري در سال 88 قلمداد كرد و اظهار داشت :اين حركت گامي اساسي در روند پيشرفت و عدالت است ومي بايست صرفه جوئي در همه زمينه ها، حتي مسائل فرهنگي و ديني رعايت شود چرا كه وظيفه ديني ماست كه اين مسئله مهم را به عنوان سرلوحه كار و زندگي روزمره خود قرار دهيم.

وي در ادامه با توجه به اينكه يكي از گروههاي هدف روحانيون هستند تصريح كرد:دشمن با تخريب وجهه روحانيت در جامعه سعي دارد بين روحانيت ،مردم وجوانان تفرقه ايجاد كندودليل محكم آن اين است كه آنها مي خواهند به دين و مذهب ما آسيب وارد كنند و با تبليغات پوچ جوانان را از دين محمدي(ص)جدا كنند .

حجه الاسلام نصيري وظائف روحانيون را سنگين بيان كرد و افزود:روحانيت بدون هيچگونه توقع و چشم داشتي به مسائل مالي و در محروم ترين مناطق كشور براي پيوند دين و فرهنگ اسلامي ـ شيعي بي صبرانه فعاليت مي كنند اما كشورهاي غربي براي تبليغ كوچكترين مسائل بايد ميليونها دلار هزينه كنند ودر اين راستا مردم ما بايد قدردان زحمات روحانيون باشند.

وي اخلاق نيك را از صفات پسنديده پيامبر اكرم(ص) دانست و تصريح نمود:يك مبلغ بايد با تبعيت از پيامبراكرم (ص)اخلاق نيك را در كار خود پياده كند تا بتواند مردم را به دين الهي فراخواند و دعوت نمايدوبهترين وسيله جذب اعتماد مردم يك اخلاق نيكو وپسنديده است.

حجه الاسلام نصيري همچنين با اشاره به نزديكتر شدن انتخابات رياست جمهوري و تبيين موضوع انتخابات دهمين دوره خاطر نشان ساخت:روحانيون تا مي توانند مردم را ازشعارها و وعده هاي رسانه ها ي غربي هشيار كنند.

در پايان روحانيون به ارائه نقطه نظرات خود در زمينه هاي صرفه جوئي و انتخابات پرداختند كه در اين راستا مواردي به تصويب حاضران رسيد.

سه‌شنبه 25 فروردين 1388 - 9:1
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری