دوشنبه 12 خرداد 1399 - 2:47
پربازديدترين اخبار از استان
مازندران
  • هيچ خبري موجود نيست

سرپرست اداره تبليغات اسلامي بهشهر:

نهضت عاشورا بايد بدون خرافات و مسيرهاي انحرافي به نسل بعدي انتقال يابد

سرپرست اداره تبليغات اسلامي بهشهر صبح امروز درگفتگوئي باخبرنگاران گفت: نهضت عاشورا بايد بدون خرافات ومسيرهاي انحرافي به نسل بعدي انتقال يابد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي مازندران، حجت الاسلام سيد محمد بابايي با اشاره به انحرافات موجود در جامعه افزود: در حال حاضر فعاليت گسترده اي در زمينه انحرافات عزاداري گسترش يافته است که بايد با آن مقابله نمود.

وي گفت: مباغين و مداحان بهترين وسيله درجهت آگاه سازي مردم و خصوصاٌ جوانان از اين انحرافات بوده و بايد با آگاهي بيشتري در اين زمينه اقدام نمايند.

بابايي بيان داشت :ترويج خرافه گرائي در عزاي سرور و سالار شهدا مي توان بيشترين خطرات را براي اسلام و مسلمين داشته باشد.

وي افزود:اگر مبلغين و وعاظ ما با معرفت و آگاهي در ماه محرم به تبليغ واطلاع رساني همت گمارند مي توانيم با معرفت بيشتري درمحرم تعميق کرده وآن را از آسيبهاي اجتماعي دور نگه داريم.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي بهشهردرادامه يادآور شد: امروزه تلاش دشمن در بي هويتي ما وبي محتوا جلوه دادن مراسم سوگواري ائمه خصوصا عزاي امام حسين (ع) است که در اين راستا با استفاده از مبلغين شايسته مي توان از اين مسائل جلوگيري نمود.

وي ادامه داد:آنان با القاي تفکرات خرافي درصددتضعيف تشيع هستند که بايد هوشيار باشيم.

بابايي همچنين اظهار داشت: هدف امام حسين(ع) از جهاد و مبارزه اش همانا هدايتگري براي انسانيت بوده که ما نيز بايد با توجه به اين مسئله کارهاي خود را سامان دهيم.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي بهشهر در ادامه از اعزام 124 مبلغ در سطح شهرستان بهشهر وگلوگاه خبر داد و اذعان داشت: از اين تعداد 113 مبلغ برادر و11 مبلغ خواهر براي تبليغ به شهرها و روستاها اعزام شدند.

وي گفت: در ماه محرم امسال در حدود 10 مبلغ براي تبليغ از حوزه هاي علميه قم به شهرستان بهشهر اعزام شدند.

بابايي در ادامه خطاب به مبلغين تصريح کرد: مبلغين بايد با درايت بيشتري عمل نموده وسعي نمايند خرافات واقدامات جاهلانه را به مردم بشناسانند و از آن جلوگيري نمايند.

چهارشنبه 11 دی 1387 - 14:33
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری