سه‌شنبه 6 خرداد 1399 - 14:48
پربازديدترين اخبار از استان
مازندران
  • هيچ خبري موجود نيست

رئيس اداره تبليغات اسلامي چالوس :

علاقه و محبت به امام حسين (ع) در کانون زندگي شيعيان نقش بسته است

رئيس اداره تبليغات اسلامي چالوس صبح امروز 3 دي ماه در جمع مبلغات و بانوان مداح ، علاقه و محبت به امام حسين (ع) را در کانون زندگي شيعيان حائز اهميت خواند .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي مازندران، در آستانه ماه محرم الحرام گردهمائي مبلغات و بانوان مداح به همت امور بانوان و تشکل هاي ديني برگزار شد تا در آن ضمن پرداختن به تشريح وظايف جامعه مداحي ، رهنمودهائي در باب آسيب شناسي عزاداري هاي ماه محرم مورد باز خواني قرار گيرد .

حجت الاسلام سيد محمد رضا مطهري ايران اسلامي را از نظر رشد فرهنگي و معنوي و پايبندي به اعتقادات مذهبي در حد بسيار بالائي توصيف نمود و محبت و ارادت به خاندان عصمت و طهارت را در ميان جامعه شيعي ايران از جايگاه بزرگي برخوردار دانست .

وي با اشاره به اين نکته که علاقه به ائمه اطهار بويژه امام حسين (ع) در همه صحنه هاي زندگي ايرانيان نهادينه شده است ، خاطر نشان ساخت : شير محبتي که مادران ايران اسلامي به فرزندان خويش خورانده اند در رگ و پي جامعه مشهود است .

رئيس اداره تبليغات اسلامي چالوس علاقه و عرض ارادت به ساحت مقدس امام سوم شيعيان را بسته به نگرش مردم در چند زمينه قابل ارزيابي دانست و از آنها به ، عرض ارادت بخاطر تقرب به خداوند ، عظيم شمردن حادثه کربلا و واسطه فيض دانستن حضرت امام حسين (ع) و احياء دوباره ارزشهاي اسلامي اشاره نمود .

مطهري محور مجالس و محافل اهل بيت را مداحان و مبلغان خواند و افزود : اين دو قشر بايستي با شناخت موقعيت و جايگاه تبليغي خويش اولا شناخت درست از شخصيت و آرمانهاي امامان داشته باشند و ثانيا در رساندن پيام و منويات آن بزرگواران بدون هيچ گونه خدشه و خلل رسالت خويش را به نحو احسن به انجام برسانند .

وي با توجه دادن به ورود برخي بدعتها و انحرافات موجود به ساحت محافل و مجالس عزاداري حضرت سيد الشهداء خواستار افزايش اطلاعات و معلومات مداحان و مبلغات از طريق منابع و کتب معتبر و استفاده از اساتيد و بزرگان شد و ورود هرگونه خرافات و بدعتهاي بي اساس را ضربه اي عظيم به اعتقادات و باورهاي پاک مذهبي و معنوي شيفتگان به خاندان اهل بيت عصمت و طهارت دانست .

سيد محمد رضا مطهري استفاده از مظاهر و ادوات خرافي را که با روح عزاداري صحيح منافات دارد را در بر انگيختن شور و هيجان مذهبي مردم نادرست خواند و افزود : استفاده از شمايل ، خواندن اذکار و ادعيه غير ماثوره ، استفاده از نمادهائي از قبيل گهواره گرداني ، خواندن اشعار و مطالب وهن آميز و شرک آلود ، ارج و ارزش حادثه عظيم عاشورا را در اذهان از بين خواهد برد .

سه‌شنبه 3 دی 1387 - 15:25
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری