دوشنبه 12 خرداد 1399 - 3:13
پربازديدترين اخبار از استان
مازندران
  • هيچ خبري موجود نيست

رئيس اداره تبليغات اسلامي چالوس :

امسال فعاليتهاي مذهبي ماه محرم با جديت بيشتري دنبال خواهد شد

رئيس اداره تبليغات اسلامي چالوس روز گذشته در مصاحبه با خبرنگاران نمايندگي صدا وسيماي استان مازندران در چالوس در تشريح برنامه هاي ديني و تبليغي ماه محرم به اين نکته اشاره داشت که با توجه به سال نو آوري و شکوفائي فعاليتهاي امسال با جديت بيشتري دنبال خواهد شد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي مازندران، روز گذشته خبر نگاران دفتر نمايندگي صدا و سيماي مرکز مازندران در چالوس با حضور در اداره تبليغات اسلامي چالوس از برنامه هاي فرهنگي و مذهبي اين اداره در ايام محرم با انجام مصاحبه با رئيس اداره تبليغات اسلامي چالوس ، جهت انعکاس در رسانه و مطبوعات محلي گزارشي تهيه نمودند .

سيد محمد رضا مطهري از جمله برنامه هاي ماه محرم به تشکيل ستاد ساماندهي شئونات فرهنگي در مناسبتهاي مذهبي اشاره نمود که اين ستاد تاکنون با تشکيل جلسات مستمر در مناسبتهاي مذهبي سال جاري با ايجاد تعامل بين دستگاههاي فرهنگي و مذهبي شهرستان چالوس وبا حضور مسئولين توانسته است به نتايج مفيدي در زمينه ترويج فرهنگ صحيح عزاداري و جلوگيري از ورود انحرافات و خرافات نائل شود .

وي از ديگر برنامه هاي مذهبي تبليغي ماه محرم را گردهمائي هيئات مذهبي و امناء مساجد ، گردهمائي کانون مداحان و شاعران مذهبي ، گردهمائي روحانيت برشمرد و خاطر نشان ساخت : در بخش اعزام مبلغ همه ساله اداره تبليغات اسلامي چالوس ميزبان روحانيوني از شهر مقدس مشهد و قم است که در نظر گرفتن تقاضاي هيئت امناء مساجد و شرايط فرهنگي و مذهبي و نيازهاي تبليغي به مناطق مختلف شهر و روستا اعزام مي شوند .

رئيس اداره تبليغات اسلامي چالوس از برنامه هاي بازديد و سرکشي از فعاليتهاي تبليغي و مذهبي ماه محرم خبر داد و افزود : در دهه اول ماه محرم بطور منظم و با همکاري شوراي هيئات مذهبي اين شهرستان از برنامه هاي تبليغي روحانيون و مجالس عزاداري مداحان اهل بيت (ع) بازديد به عمل مي آيد .

مطهري در ادامه سخنان خويش به انجام برنامه هاي فرهنگي ماه محرم اشاره داشت که اهم آنها را برگزاري مسابقات مقاله نويسي و عکاسي ، برنامه ريزي جهت برگزاري مراسم عزاداري در مدارس و تجليل از مداحان دانش آموز و تدارک برنامه هاي فرهنگي و مذهبي در ميان دانش آموزان هسته هاي فرهنگي جوان برشمرد .

سه‌شنبه 3 دی 1387 - 8:51
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری