چهارشنبه 9 مهر 1399 - 9:54
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

به منطور بررسي عملكرد حوزه پژوهشي و آموزشي انجام گرفت :

نشست معاون پژوهشي و آموزشي سازمان تبليغات اسلامي با مديران و كارشناسان تبليغات اسلامي استان همدان

به منطور بررسي عملكرد حوزه پژوشي و آموزشي در استان همدان و نحوه تعامل استان با مراكز پژوهشي و آموزشي نشستي با حضور معاون پژوهشي و آموزشي سازمان تبليغات اسلامي و مديران و كارشناسان تبليغات اسلامي استان همدان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان همدان : در اين نشست كه در تالار كنفرانس تبليغات اسلامي همدان برگزار شد ،حجت الاسلام سيد جواد موسوي هوايي معاون پژوهشي و آموزشي سازمان تبليغات اسلامي تبليغ دين و اهل بيت بودن را از جمله وظايف عالمان ديني عنوان كرد و اظهار داشت : آشنا كردن انسانها با اين دو مقوله با ابزارهاي مختلف امري مهم و ضروري است .

وي خاطرنشان كرد : زبان گويا و مخاطب شناسي از جمله ابزارهاي اصلي براي بيان احكام و ضرورتهاي ديني است .

موسوي هوايي به فعاليتهاي پژوهشي در سازمان تبليغات اسلامي اشاره كرد و يادآور شد : هر فعاليت فرهنگي آموزشي بايد پشتوانه اش تحقيق و پژوهش باشد به ويژه سازمان تبليغات اسلامي كه تبليغ دين نيز از جمله اهداف و وظايف آن است و بايد فعاليتهاي آن در راستاي اهداف نظام انجام شود .

اين مقام مسئول پشتوانه علمي را در زمينه پژوهش امري ضروري بيان و خاطرنشان كرد : بايد به مسأله پژوهش به صورت علمي پرداخته و جغرافياي هر منطقه نيز بايد مدنظر قرار گرفته شود .

حجت الاسلام موسوي هوايي شناسايي شاخصه ها ، تعامل و همكاري در زمينه بانك داده هاي ديني و تغذيه فكري را در اين زمينه مهم دانست .

وي فعاليت در تبليغات اسلامي را اقدامي مهم دانست و افزود : موجوديت انسان ها در خدايي شدن و اهل بيت بودن آنها است .

مدير كل تبليغات اسلامي استان همدان نيز در اين نشست بحث پژوهش و آموزش را مقوله اي مهم ارزيابي كرد و گفت: مطالعه در زمينه هاي علمي و پژوهشي بايد در دستور كار قرار گيرد و اين مطالعات بايد به گونه اي باشد كه اهداف و منويات مقام معظم رهبري را به دنبال داشته باشد .

حجت الاسلام ولي الله محمودي نژاد در ادامه به بيان فعاليت‌ها و عملكرد سازمان در زمينه هاي مختلف اشاره كرد و استان همدان را در زمينه پژوهشي از قبيل بهره مندي از كتابخانه هاي الكترونيكي و شبستان از استان‌هاي موفق برشمرد .

در پايان اين نشست هر يك از مديران و كارشناسان استاني به بيان ديدگاهها و نظرات خود در زمينه برنامه هاي پژوهشي پرداختند .

سه‌شنبه 30 مهر 1387 - 14:9
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری