دوشنبه 7 مهر 1399 - 9:32
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي:

مسجد مهمترين پناهگاه در رويارويي با آسيب هاي اجتماعي است

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي ريشه بسياري از آسيب هاي جامعه را بحران معنويت دانست.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام کاظم لطفيان در کنفرانس مطبوعاتي نقش رسانه، پژوهش و فرهنگ و هنر در کنترل مواد مخدر تصريح کرد: هرگاه باورهاي ديني قوي باشد آسيب هاي اجتماعي به طورطبيعي کمرنگ خواهند شد.

وي افزود: مسجد مهمترين پناهگاه براي جوانان در رويارويي با آسيب هاي اجتماعي و پرکردن اوقات فراغت آنان است.

به گفته وي، وجود روحاني مستقر در روستاها و مناطق مرزي، مأمن و پناهگاهي براي کساني است که گمشده اي دارند.

مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان جنوبي نيز در اين کنفراس مطبوعاتي گفت: امروز موضوع مواد مخدر فارغ از بحث تجارت آن براي برخي از کشورها، بسياري از جوامع و ملت ها به يک معضل بزرگ اجتماعي و فرهنگي تبديل شده است.

حسين افضليان افزود: مواد مخدر توان سازندگي و خلاقيت را ازجامعه گرفته و رکود اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي و ابتلا جامعه به رخوت و سستي را به دنبال دارد.

وي ادامه داد: دنيا استعمارگر و نظام سلطه بين الملل از مسير تجارت مواد مخدر به دنبال غارت ثروت ملي کشورها و به انزوا کشاندن جوانان است.

وي يکي از دلايل ابتلاء جوانان به مواد مخدررا کاهش خود باوري و بحران هويت اعلام کرد و گفت: زماني که فرد دچار فراموشي از خود شود، به دنبال ملجأ و پناه گاهي است تا در پناه آن آرام گيرد که در حقيقت آرامش حقيقي راگم کرده و در جستجوي آرامش دروغين است.

مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان جنوبي در پايان تاکيد کرد: تعهد و رسالت عمده دستگاه هاي فرهنگي اعاده هويت شخص و افزايش مباني خود اتکايي است که مي توان با استفاده از ابزارهاي فرهنگي و هنري اين نقطه را تقويت کرد.

شنبه 22 تير 1387 - 11:34
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری