دوشنبه 7 مهر 1399 - 8:51
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي در همايش مهر هستي:

حرکت جامعه در برخورد با زنان بايد حرکتي عقلاني باشد

مدير كل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي گفت: هنوز جامعه تحليل واقعي از شخصيت زن مسلمان را بدست نياورده و حركت‌هاي جامعه در برخورد با زن احساسي است و اميدواريم كه اين حركت ‌هاي احساسي و عاطفي جاي خود را به حركت‌ هاي عقلاني بدهد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام كاظم لطفيان در همايش تجليل از بانوان برتر و نمونه خراسان جنوبي با بيان اينكه در انديشه اسلامي نگاه به زن يک نگاه عميق است،‌ تصريح كرد: متأسفانه امروز برخورد جامعه با زن يک برخورد عاطفي و احساسي است و در جامعه امروز به جاي اينكه شخصيت واقعي زن را تحليل كنيم در حوزه احساسات قدم مي ‌گذاريم كه اين آغاز مشكلات است و نگاه ما را به اين قشر از جامعه تغيير مي ‌دهد.

وي اظهار داشت: نگاه به زن در طول تاريخ همواره دچار تغيير و تحولاتي بوده و بسياري از جوامع اسلامي و غير‌اسلامي در برخورد با شخصيت زن، تحليل‌هاي متفاوتي ارائه كرده اند ولي اسلام جامع‌ ترين، كاملترين و منصفانه ‌ترين تحليل را در قالب شخصيت زن مسلمان ارائه داده است.

حجت الاسلام لطفيان با اشاره به نگاه جامعه قبل از اسلام به زن،‌ تصريح کرد: پيامبر اسلام با رفتاري كه با فاطمه زهرا (س) داشت، نگاه جاهليت را تغيير داد و نگاه تازه‌ اي به زنان در جامعه بخشيد.

وي در خصوص نقش انقلاب اسلامي در شخصيت زن مسلمان‌ افزود: انقلاب اسلامي نگاه ابزاري به زن را تغيير داد و آنان را از حاشيه حركت‌ هاي اجتماعي به متن جامعه آورد و به اين دليل است كه امروز زن مسلمان به عنوان يک الگوي جامع در دنيا مي ‌تواند حرفي براي گقتن داشته باشد.

وي افزود: از آن جا که زن مسلمان ايراني در طول تاريخ، با فاطمه سير کرده است و انقلاب اسلامي فرصت ساز بروز ارزشهاي فاطمي بوده است، پس از انقلاب اسلامي خصلت هاي آن بانوي گرانقدر در شخصيت زن ايراني بروز و نمود داشته است.

مدير كل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي گفت: امام خميني (ره) با نگاه واحدي كه براي حضور مردان و زنان در عرصه‌هاي اجتماعي داشت، الگوي جامع و كاملي را از مشاركت زنان به جامعه ارائه كرد.

لطفيان خاطرنشان كرد: با نگاه اجمالي به ابعاد حضرت فاطمه زهرا(س) وتطبيق آن با جلوه هاي رفتاري زن امروز ايران اسلامي به اين نکته دست مي يابيم که پيروزي در عرصه هاي مختلف سياسي، اجتماعي و فرهنگي مانند مبارزه با رژيم ستم شاهي، پيروزي در جنگ تحميلي و ...، مرهون حضور مستقيم و غير مستقيم زن در اين صحنه ها است.

در پايان اين مراسم با حضور استاندار خراسان جنوبي از 16 نفر از زنان نمونه و برتر استان در عرصه ‌هاي مختلف تجليل شد.

چهارشنبه 5 تير 1387 - 14:35
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری