سه‌شنبه 13 خرداد 1399 - 2:46
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

تربيت کودک در جامعه اسلامي اهداف خاصي را دنبال مي کند

رييس اداره تبليغات اسلامي دامغان گفت: تربيت کودک در جامعه اسلامي طبق جهان بيني که دين مبين اسلام دارد اهداف خاصي را دنبال مي كند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان : حجت الاسلام غلامرضا زاهدي صبح امروز در جلسه كميته امور بانوان شهرستان دامغان گفت: در محيط گرم خانواده، هم پدر مسئوليت تربيت را بر عهده دارد و هم مادر، اما به دليل اينکه مادران رابطه بيشتري با کودکان دارند، پس نقش مهم تري در تربيت فرزندان مي توانند داشته باشند .

وي در ادامه تصريح كرد : زماني مي توانيم در جامعه اسلامي به اهداف تربيتي برسيم که مادر به تربيت مذهبي کودک خويش توجه خاص داشته و در تربيت او فقط رضايت خدا را در نظر داشته باشد .

معاون فرماندار شهرستان دامغان نيز در اين جلسه گفت : خانواده ، هسته اصلي جامعه بزرگ است و نقشي که زن در ساختن فرزندان و نسل آينده ايفا مي‏کند ، چه در دوران بارداري و چه در دوران شيرخواري کودک ، در مقايسه با نقش پدر تفاوتي بسيار اساسي دارد .

نظريان افزود : اولين ورودي هاي ذهني و اکتسابي فرزند در خردسالي که سنگ بناي شخصيت فکري و تربيتي انسان است بيشتر از همه توسط مادر شکل مي‏گيرد و رفتار ، اخلاق و فرهنگ مادر در سايه رابطه عميق و عواطف بي‏نظير، بيشترين تاثير را در اولين قدم هاي شکل گيري شخصيت فرزند بر جا مي‏گذارد و به اين ترتيب مادر اساسي ترين و عميق ترين نقش را در ساختن شخصيت فرزندان که فرداي جامعه بشري را مي‏سازند دارد .

يكشنبه 26 خرداد 1387 - 9:33
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری