سه‌شنبه 13 خرداد 1399 - 2:1
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

مردم ولايتمدار سمنان در سوگ حضرت فاطمه (س) اشك ماتم ريختند

مردم ولايتمدار و متدين استان سمنان در سالروز شهادت دخت نبي مكرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) به عزاداري پرداختند و اشك ماتم ريختند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان : استان سمنان به مناسبت سالروز شهادت جانگذار ام ابيها حضرت زهراي اطهر (س) يكپارچه عزادار بود و مردم عاشق خاندان عصمت و طهارت اين استان با حضور در مجالس عزاداري به سوگواري و سينه زني و نوحه‌خواني پرداختند.

مردم استان با پوشيدن لباس سياه و برپايي مجالس مختلف عزاداري، سخنراني و سينه زني در غم شهادت دردانه پيامبر( ص ) اشك ماتم ريختند.

در اين آيين‌ها كه درنقاط مختلف استان ‌سمنان برپا شد و امروز نيز در حال برگزاري است دوستداران خاندان عصمت و طهارت هزاران نفر از مردم اين استان به ويژه جوانان و نوجوانان و بانوان مراتب عشق و اردات خود را به حضرت زهراي مرضيه (س) ابراز كردند.

نقاط مختلف اين استان ديشب شاهد برپايي ديگ‌هاي پخت غذاي نذري بود و در خيابانها، محله‌ها و تكايا صدها جوان عاشق با فعاليت در اين زمينه در حال تهيه انواع غذاي نذري به ويژه حليم بودند كه نشان از محبت وصف نشدني اين جوانان به ساحت ائمه اطهار به ويژه زهراي مظلوم داشت.

در مجالس عزاداري سالروز شهادت دخت مكرم رسول اكرم سخنرانان در وصف شخصيت و مكارم اخلاق آن حضرت به سخنراني پرداختند.

در اين مجلس سخنرانان بانوان ايران اسلامي را به پيروي از دستورات و سيره آن حضرت كه همانا حفظ حجاب، عفاف و حمايت از ولايت است فراخواندند.

جمعه 24 خرداد 1387 - 2:52
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری