سه‌شنبه 13 خرداد 1399 - 3:2
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

با حضور مدير كل تبليغات اسلامي استان سمنان

كنگره سرداران و سه هزار شهيد استان سمنان برگزار شد

فرمانده ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در استان سمنان از گردآوري و تدوين پرونده يك هزار و 523 شهيد اين استان در دوران دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان : سالار آبنوش در كنگره سرداران و سه هزار شهيد استان سمنان كه با حضور مدير كل تبليغات اسلامي استان سمنان و جمعي از مسئولان و فرماندهان نظامي و انتظامي اين استان برگزار شد، افزود: كار گردآوري پرونده اين شهيدان از مجموع سه هزار شهيد استان سمنان به پايان رسيده است.

وي تصريح كرد: اين پرونده‌ها به كميته تاليف و تدوين كنگره سرداران تحويل شده است تا در چاپ فرهنگ نامه شهداي استان سمنان از آن استفاده شود.

فرمانده ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در استان سمنان ادامه داد: اطلاعات اين تعداد شهيد استان تاكنون در 8 هزار صفحه شامل زندگي نامه، فرازهايي از وصيت نامه و بازنويسي و بازآفريني خاطرات شهدا تهيه شده ودر پايگاه اينترنتي ستاد به نشاني www.3000shahid.ir قابل دسترسي است.

نماينده ولي فقيه در استان سمنان نيز در اين كنگره از دست اندركاران ستاد كنگره تشكر كرد و گفت: درباره شهيد و شهادت صحبت كردن كار سختي بوده و هر چيز كه به شهيد منسوب باشد، محترم است.

سيدمحمد شاهچراغي بر رسيدگي به مشكلات خانواده هاي معظم شهداي استان سمنان تاكيد كرد.

استاندار سمنان نيز در اين نشست با بيان اين كه هدف از تشكيل كنگره اداي بخشي از وظيفه و مسئوليت خود است، جمع آوري آثار و نوشته‌هاي مختلف را درباره شهدا و يادگارهاي آنها و هر چه كه بتواند عطر شهدا را در جامعه پراكنده كند، مهم خواند.

علي عبداللهي گفت: نوشته هاي شهدا سندي براي تجليل از انسان هايي است كه به تكليف خود عمل كردند و به حرف امام زمان خود گوش دادند و هيچ دلبستگي مادي به دنيا نداشتند.

وي در پايان با اشاره به اين كه تاثيرگذاري زنده نگه داشتن نام شهيد و كلمه شهادت در جامعه بسيار زياد است، يادآور شد: برگزاري آئين هاي بزرگ داشت اين شهدا به علت نياز جامعه كنوني است و شهيد نيازي به آن ندارد.

چهارشنبه 1 خرداد 1387 - 10:57
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری