پنجشنبه 25 مهر 1398 - 4:40
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

مسئول فرهنگي اداره تبليغات اسلامي ايرانشهر خبر داد :

برگزاري با شکوه مراسم شهادت حضرت زهرا (سلام الله عليها )

مراسم عزاداري و سوگواري دخت نبي مكرم اسلام حضرت زهرا (سلام الله عليها) بعد از نماز مغرب و عشا با حضور رئيس اداره تبليغات اسلامي ايرانشهر و دوستداران آن حضرت(سلام الله عليها) در مسجد ال رسول (صلي الله عليه واله وسلم ) برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغعات اسلامي استان سيستان و بلوچستان : عباس داودي مسئول فرهنگي اداره تبليغات اسلامي ايرانشهر در اين زمينه گفت : مراسم با تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد شروع شد .

داودي افزود : حجت الاسلام يوسف تديني روحاني اعزامي از تهران در خصوص شخصيت حضرت زهرا مطالبي را بيان نمود و گفت : دوستداران فاطمه (سلام الله عليها ) در بهشت و دشمنان آن حضرت در جهنم هستند .

تديني تصريح كرد : در 100 جا ،حب آن حضرت به درد انسان مي خورد ،يكي در موقع جان دادن كساني كه محبين فاطمه(سلام الله عليها ) باشند آسان جان مي دهند و ديگر در خانه تنهائي اول، عالم برزخ و سوم در صحراي محشر آن روز كه تمام پرده هاي انسان برداشته مي شود و مي گويند (اين الفاطميون ) و در جاهاي مختلفي دوستي و محبت زهراي مرضيه به درد انسان مي خورد .

وي بيان كرد : خانه اي كه در آن نام فاطمه باشد دچار فقر و تنگدستي نمي شود .

وي افزود : پيامبر اكرم (صلي الله عليه واله وسلم ) در مورد فاطمه فرمود هركسي دخترم فاطمه از او راضي باشد من از او راضي هستم و هركه را من از او راضي باشم خداوند از او راضي است و كسي كه فاطمه را آزار و اذيت كند مرا آزار و اذيت كرده است و كسي كه من را آزار و اذيت كند خداوند از او ناراضي است .

وي در ادامه تصريح كرد : سرانجام آناني كه فاطمه را دوست دارند به جزء شهادت چيزي نيست و ما از خداوند مي خواهيم ما همانند زهرا ي مرضيه كه بخاطر ولايت شهيد شدند ما نيز در راه ولايت و دوستي آن حضرت نيز شهيد شويم .

در ادامه سيد مصطفي دشمه يكي از مداحان اهل بيت عصمت و طهارت مداحي و مرثيه سرائي نمود و شيفتگان آن حضرت در شب شهادت بي بي دوعالم اشك ماتم ريختند .

در پايان عزادران بر سر سفره آن حضرت با صرف شام اطعام شد ند .

سه‌شنبه 31 ارديبهشت 1387 - 3:41
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری