چهارشنبه 24 مهر 1398 - 9:1
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

مسوول روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان :

روابط عمومي يكي از مهمترين و با ارزش ‎ترين عوامل موثر در سرنوشت هر سازمان است

مسوول روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان گفت : در دنياي امروز روابط عمومي‌ها به عنوان عناصر قوي در ارزيابي و تقويت برنامه‌ها و نيز پيشبرد اهداف سازمان‌ها تلقي مي‌شوند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان : محمد حسن مقدم نيا با حضور در محل استانداري سمنان در حاشيه ديدار با استاندار و رئيس شوراي اطلاع رساني استان به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومي در گفتگو با خبرنگاران افزود : امروزه نقش روابط عمومي و حيطه فعاليت آن بر هيچ كس پوشيده نيست و تمامي فعالان جامعه در بخش‌هاي مختلف فرهنگي، سياسي، اقتصادي و . . . جوياي روابط عمومي هايي هستند كه آنها را در طراحي روش هاي معقول و تعيين خط مشي‌هاي مرتبط با آينده ياري دهند.

وي به خبرنگار فارس گفت: روابط عمومي نقش‌هاي گوناگوني را در جايگاه‌هاي متفاوت و شرايط متمايز از يكديگر ايفا مي‎كند و نقش آن در ارتباطات برون سازماني از ميان ساير نقش ها نمايان و مهم تر است.

مسوول روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان گفت : روابط عمومي هنرش اين است كه بتواند امكانات و شرايط محيط بيروني را تشخيص و آنها را با امكانات درون سازمان پيوند دهد.

مقدم نيا تصريح كرد : روابط عمومي ها بايد ارتباط سازمان را با بيرون از آن به درستي برقرار سازد كه در اين راستا اولين قدم شناخت محيط و سازمان مربوطه است.

وي ادامه داد: دست اندركاران روابط عمومي نيز به طور كامل نسبت به مسئوليت‌هاي حرفه‌اي خود اطلاع و اعتقاد لازم را پيدا نكرده‌اند و يا تخصص‌هاي لازم را ندارند.

استاندار سمنان نيز در اين گفت و گو تاكيد كرد: دولت نهم در بسياري از زمينه ها فعال تر از دولت هاي گذشته عمل مي كند اما در اطلاع رساني درباره خدمات انجام شده ضعيف است.

علي عبداللهي افزود: دولت احمدي نژاد در بخش هاي عمراني و اقتصادي فعاليت هاي مطلوبي را انجام داده و از دولت هاي گذشته پركارتر بوده است ولي به خوبي نمي تواند اين فعاليت ها را به مردم منعكس كند.

به گفته وي، دولت نهم به دنبال خدمات رساني به مردم است كه بايد مردم را از فعاليت هاي انجام شده بيشتر آگاه كند.

استاندار سمنان با اذعان به وجود برخي مشكلات و نقايص در اجراي طرح هاي دولت گفت: در اجراي برخي طرح هاي عمراني و اقتصادي دولت نهم، مشكلاتي نيز وجود دارد كه بايد با همكاري همه مردم و مسئولان رفع شود.

عبداللهي با بيان اين كه اطلاع رساني به مردم بايد با توجه به آگاهي هاي عمومي و مسائل اجتماعي باشد، تصريح كرد: گزارش روابط عمومي ها به مردم بايد روان و قابل فهم باشد و به نتايج اطلاع رساني و بازخورد آن بيشتر توجه شود.

وي گفت: روابط عمومي ها بايد بتوانند در دستگاه هاي اجرايي تصميم سازي كنند و با حضور در جلسه هاي مديران، از عملكرد و مشكلات نهادهاي دولتي براي مردم بگويند.

استاندار سمنان گفت: همه روابط عمومي‌ها بايد از تمام امكانات و ابزار براي ارائه فعاليت‌ها وعملكرد دولت استفاده كنند و روابط عمومي‌ها از ظرفيت رسانه ملي استفاده لازم را براي ارائه عملكرد دولت به مردم نبرده‌اند.

عبداللهي افزود: تاخير در امر اطلاع رساني باعث عدم اطلاع افكار عمومي و غفلت از عملكرد دولت شده است به نحوي كه برخي از مديران از عملكرد دولت در بخش هاي ديگر اطلاع ندارند.

وي بيانات رهبري را در جمع كارگزاران نظام مبني بر تقويت روابط عمومي‌ها راهگشا و ارزنده خواند و افزود: از مدت‌ها پيش خلاء فعاليت روابط عمومي‌ها در امر اطلاع رساني گوشزد مي‌شد كه خوشبختانه سخنان رهبري باعث تقويت جايگاه روابط عمومي‌ها شد.

استاندار سمنان با اشاره به فعاليت هاي صورت گرفته در امر اطلاع رساني افزود: در مقايسه با گذشته كارهاي بسياري صورت گرفته و در دست انجام است اما تا رسيدن به نقطه اوج، فاصله داريم.

وي اظهارداشت: متاسفانه وجود سوء تعابير و يا نبود آگاهي و شناخت كافي از وظايف و حيطه عملياتي و نداشتن شناخت از توانمندي‌هاي تخصصي روابط عمومي در ابعاد سازماني از جمله مشكلاتي است كه باعث شده روابط عمومي درايران با موانع جدي و متعددي رو به رو باشند.

رئيس اداره روابط عمومي استانداري سمنان نيز در اين گفتگو در خصوص ارتقاي جايگاه روابط عمومي ها در استان سمنان به خبرنگاران گفت: يكي از مشكلات اساسي روابط عمومي‌ها نگرش پائين به جايگاه، اهداف و رسالت روابط عمومي در دستگاه‌هاست.

ايرج كارخائي افزود: با توجه به ديدگاه مثبت استاندار سمنان، راه‌كارهايي براي فعال كردن و ارتقاي نقش روابط عمومي‌ها در دستگاه‌هاي اجرايي ارايه شد كه اميد است با حمايت مديران اجرايي شود.

وي همچنين در پاسخ به سئوال خبرنگاران درباره نحوه ارايه آموزش هاي لازم به مسئولان روابط عمومي ها در استان سمنان گفت: يكي از نكات مهم براي ارتقا و افزايش كارايي روابط عمومي ها، آموزش است كه با توجه به اين كه بيشتر مسئولان و كارشناسان روابط عمومي داراي مدرك دانشگاهي غير مرتبط با رشته روابط عمومي هستند ، نياز مبرم است كه با برنامه ريزي مناسب و استفاده از استادان مجرب، آموزش هاي لازم به آنها ارايه شود.

كارخائي درخصوص شوراي روابط عمومي هاي استان سمنان نيز افزود: در اين رابطه آئين نامه جديد نحوه فعاليت هاي روابط عمومي ها در هيئت دولت به تصويب رسيده كه در اين آئين نامه، چگونگي تشكيل شوراي روابط عمومي ديده شده است اما هم اكنون براساس مصوبه شوراي اطلاع رساني استان سمنان، كميته برنامه ريزي روابط عمومي ها زير نظر اين شورا براي ساماندهي امور روابط عمومي ها تشكيل شده كه جمعي از مسئولان روابط عمومي دستگاه‌هاي اجرايي اين استان عضو آن هستند.

وي با اشاره به برنامه هاي آتي استانداري براي روابط عمومي ها گفت: تجليل از روابط عمومي هاي برتر استان سمنان كه در زمينه هاي مختلف به خصوص در امر اطلاع رساني و برقراري ارتباط با رسانه‌ها فعال هستند، از جمله برنامه‌هاي آينده استانداري است.

سه‌شنبه 31 ارديبهشت 1387 - 1:48
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری