پنجشنبه 25 مهر 1398 - 11:49
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

يك حافظ كل در مصاحبه با روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان:

برگزاري گردهمايي‌هاي تخصصي در كنار جشنواره ملي قرآن جذابيت رقابت‌ها را افزايش مي‌دهد

برگزاري نشست‌ها و گردهمايي‌هاي تخصصي در كنار بيست و سومين جشنواره ملي قرآن دانشجويان ايران جذابيت رقابت‌ها را براي دانشجويان افزايش مي‌دهد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان : «معتز آقايي» نفر اول رشته حفظ كل بيست و سومين دوره مسابقات بين‌المللي قرآن كريم ايران با بيان اين مطلب گفت: مي‌توان با برگزاري نشست‌ها و گردهمايي از حضور دانشجويان و علماي شيعه و اهل سنت استفاده كرد و اهل فن با حضور در اين نشست‌ها آياتي از قرآن را كه درباره اتحاد بين مسلمانان نازل شده است مورد بازبيني قرار دهند تا برگزاري جشنواره به طور صرف به رقابت‌هاي قرآني محدود نشود.

وي افزود: ارايه مقالات قرآني در حاشيه برگزاري جشنواره ملي قرآن دانشجويان ايران نيز باعث مي‌شود فضاي جشنواره فقط رقابتي نباشد و دانشجويان بتوانند از فرصت ايجاد شده بهره‌برداري بيشتري داشته باشند.

آقايي با اشاره به برگزاري جشنواره امسال در استان سيستان و بلوچستان، اظهار كرد: برگزاري جشنواره در اين استان بسيار مناسب است و باعث ايجاد تنوع براي دانشجويان نيز مي‌شود ولي درباره زمان برگزاري مسابقات مي‌شد هنگام تعطيلات دانشگاهي باشد كه به درس و كلاس دانشجويان نيز لطمه‌اي وارد نشود و يا به فصل گرما برخورد نمي‌كرد.

حافظ بين‌المللي قرآن كريم در ادامه با اشاره به جوان‌گرايي در داوري بيست و سومين جشنواره ملي قرآن دانشجويان ايران، تصريح كرد: جوان‌گرايي بسيار عالي است چراكه رشته‌هاي تخصصي مانند صوت و لحن و مفاهيم روز به روز در حال تغيير است و بهتر است از داوران جوان كه با اين تغييرات آشنا هستند، استفاده شود.

وي يادآور شد: هرچه جوانان بيشتري در اين رقابت‌هاي قرآني به قضاوت بپردازند اعتراضات نسبت به داوري كمتر خواهد بود چون اين داوران جوان از نزديك با تغييرات جديد الگوهاي داوري قرآني آشنا هستند و بنابراين قضاوت عادلانه‌تري خواهند داشت.

آقايي در پايان گفت: جشنواره ملي قرآن دانشجويان ايران فقط نبايد به رقابت محض محدود شود بلكه دانشجويان شركت‌كننده بايد در كنار حضور در مسابقات سطح اطلاعات قرآني خود را نيز افزايش دهند كه اين موضوع در رشته‌هاي مفاهيم و تفسير بيشتر جاي كار دارد.

سه‌شنبه 31 ارديبهشت 1387 - 1:24
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری