پنجشنبه 25 مهر 1398 - 3:32
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

داور بيست و سومين جشنواره ملي قرآن دانشجويان ايران در مصاحبه با روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان :

زيباترين خاطراتم حضور در جشنواره ملي قرآن دانشجويان است

بهترين خاطرات زندگيم مربوط به زماني است كه در چند دوره از جشنواره ملي قرآن دانشجويان ايران و براي رقابت‌هاي قرآني دانشجويي شركت كرده‌ام.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان : «سميه حاجعلي» مدرس، داور و قاري قرآن كريم با بيان اين مطلب اظهار كرد: حضور دانشجويان در مسابقات مختلف قرآني به ويژه جشنواره ملي قرآن دانشجويان موجب تشويق آن‌ها براي كسب معلومات بيشتر مي‌شود.

وي در ادامه افزود: تلاش دانشجويان جهت كسب علوم قرآني موجب بالا رفتن سطح مسابقات و بهتر شدن كيفيت آن مي‌شود همچنين توسعه فرهنگ قرآني در دانشگاه‌‌هاي سراسر كشور نمود بيشتري مي‌يابد.

حاجعلي درباره داوري جشنواره ملي قرآن دانشجويان يادآور شد: دانشجوياني كه حايز رتبه‌هاي ممتاز شده‌اند هم داراي تخصص و هم با فن داوري آشنا هستند و در متن مسابقات قرآني نيز بوده‌اند با توجه به اين موارد مي‌توان از آن‌ها بهره گرفت؛ خوشبختانه مسئولان برپايي جشنواره ملي قرآن دانشجويان فضاي حضور دواران جوان را در اين جشنواره فراهم آورده‌اند و در امر قضاوت به آن‌ها اطمينان و اعتماد كرده‌اند در حالي كه در گذشته مسئولان مسابقات قرآني به قضاوت داوران جوان اطمينان نداشتند.

اين قاري قرآن تصريح كرد: داوران با تجربه، بالاخره از جايي شروع كرده‌اند و مسئولان مي‌توانند با ارزيابي علمي درباره سابقه قرآني داوران جوان و گزارش‌گري از نحوه داوري و عملكرد آن‌ها و ميزان رضايت دانشجويان شركت‌كننده اين دوره و دوره‌هاي قبل به نتايج مطلوبي دست يابند و داوران جوان نيز بايد جهت كسب تخصص و آشنايي با فنون داوري و فراگيري آموزش‌هاي لازم در اين زمينه تلاش كنند.

حاجعلي در ادامه گفت: هر ساله يك همايش بزرگ قرآني با حضور دانشجويان برجسته قرآني سراسر كشور برپا مي‌شود و اين گردهمايي در سطح كشور در عرصه فعاليت‌هاي قرآني از اقدامات بسيار مفيد و جالب است؛ در چند دوره از اين جشنواره براي حضور در رقابت‌هاي قرآني شركت كرده‌ام و زيباترين خاطراتم مربوط به اين دوران است و با بسياري از دوستان قرآني كه در ارتباط هستم با آن‌ها در اين برنامه‌ها و گردهمايي‌ها آشنا شده‌ام.

وي يادآور شد: برپايي نمايشگاهي از آثار دانشجويان قرآني هنرمند موجب متنوع و شاد شدن فضاي مسابقات مي‌شود و فراهم شدن زمينه بازديد از آثار دانشجويان هنرمند قرآني براي دانشجويان شركت‌كننده در جشنواره ملي قرآن، در روحيه آن‌ها تاثير بسيار مثبتي دارد و در مجموع برگزاري بخش‌هاي مختلف در كنار هم موجب تنوع برنامه‌هاي جشنواره ملي قرآن دانشجوبان مي‌شود.

اين قاري قرآن درباره برپايي جشنواره ملي قرآن دانشجويان اظهار كرد: در بعضي از دوره‌هاي جشنواره ملي قرآن دانشجويان كه حضور داشتم تمام جنبه‌هاي آن را مثبت يافتم و خوشبختانه علاوه بر آن كه جشنواره ملي قرآن دانشجويان هرساله در يكي از استان‌هاي كشور برگزار مي‌شود، زمينه آشنايي دانشجويان با سابقه، جنبه‌هاي سياحتي، آثار تاريخي و ديدني و اماكن تفريحي آن فراهم مي‌شود.

يادآوري مي‌شود، «سميه حاجعلي» 28 ساله از قاريان بين‌المللي و ممتاز دانشجويي است و در تعدادي از دانشگاه‌ها همچنين مركز آموزش قرآن حرم حضرت عبدالعظيم(ع) به تدريس علوم قرآني مشغول است و در مراحل مختلف مسابقات قرآني نيز به داوري پرداخته است .

وي از چهارم ابتدايي دو سال در كلاس‌هاي آموزش قرائت موسسه دارالتحفيظ شركت كرد، چهار سال نيز از محضر استاد سيد «محسن موسوي‌بلده» بهره برد و در سال 74 از برگزيدگان مسابقات بين‌المللي قرآن دانش‌آموزان بود همچنين در سال 83 در جشنواره ملي قرآن دانشجويان و در مسابقات سراسري قرآن اوقاف مقام اول را كسب كرد.

حاجعلي در سال 85 در همايش بانوان قرآن‌پژوه از طرف دكتر«احمدي‌نژاد» رئيس‌جمهوري به عنوان بانوي نمونه قرآني مورد تقدير قرار گرفت.

سه‌شنبه 31 ارديبهشت 1387 - 1:23
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری