پنجشنبه 25 مهر 1398 - 12:15
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

همراه با بيست و سومين جشنواره ملي قرآن دانشجويان ايران:

جداشدن بخش‌ اصلي و جنبي جشنواره ملي قرآن دانشجويان موجب ارتقاء كيفي آن مي‌شود

مجزا شدن بخش ادبي و هنري از مسابقات شفاهي در ارتقاء جشنواره ملي قرآن دانشجويان بسيار تاثيرگذار است چراكه زمان بيشتري را مي‌توان براي هر دو بخش در نظر گرفت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان : «علي شيرزاده شربياني» از برگزيدگان رشته قرائت تحقيق بيست و دومين جشنواره ملي قرآن دانشجويان ايران با بيان اين مطلب اظهار كرد: مجزا برگزار شدن بخش جنبي از بخش اصلي در جشنواره ملي قرآن دانشجويان موجب بر‌پايي بهتر و ارتقاء كيفي آن مي‌‌شود.

وي در ادامه افزود: برگزاري مسابقات ادبي و هنري قانون و برنامه‌ريزي‌هاي خاص خود را مي‌طلبد و از لحاظ سياست‌گذاري، نوع مديريت و برنامه‌ريزي بخش جنبي و بخش مسابقات قرآني باهم بسيار متفاوت است؛ سال گذشته كه اين بخش‌ها در كنار هم برگزار شدند بخش مسابقات قرآني جشنواره كم‌رنگ بود و مسابقات قرآني شكل يك مسابقه را به خود نگرفته بود.

اين قاري قرآن كريم يادآور شد: برپايي جشنواره ملي قرآن دانشجويان سال گذشته در دو بخش موجب شد كه تراكم برنامه‌ها و محدوديت زماني ايجاد و كمبودهايي نيز احساس شود كه برنامه‌ريزي كلي را هم تحت‌الشعاع قرار داد و متاسفانه مرحله فينال مسابقات قرآني جشنواره هم برگزار نشد.

اين قاري قرآن كريم در ادامه افزود: كيفيت و نحوه‌ برپايي جشنواره ملي قرآن دانشجويان كه سال گذشته براي اولين‌بار در آن شركت كردم مطلوب بود و عموما اجراي برنامه‌هايي از اين قبيل در دانشگاه‌ها كه از حال و هوا و جو‌ متفاوتي برخوردار است باعث تحكيم جايگاه امور قرآني در دانشگاه‌ها شده و هم فضاي فرهنگي خوب و معنوي را در اين مراكز عالي ايجاد مي‌كند.

شيرزاده شربياني درباره برپايي جشنواره ملي قرآن دانشجويان تصريح كرد: نهادهاي مختلف قرآني كه اقدام به برگزاري مسابقات قرآني در استان‌ها يا شهرهاي مختلف كشور مي‌كنند موجب ايجاد فضاي معنوي در آن شهر يا استان مي‌شوند كه اين از تاثيرات مثبت اجراي اين گونه برنامه‌ها است بنابراين برپايي جشنواره ملي قرآن دانشجويان در استان سيستان و بلوچستان براي اين استان يك فضاي معنوي مثبت و خوب ايجاد مي‌كند.

وي در ادامه گفت: حضور كاروان دانشجويان قرآني موجب گسترش و ارتقاء برنامه‌هاي قرآني در اين استان خواهد شد همچنين دانشجويان با حضور در شهرهاي مختلف با كمبودها و منابع طبيعي آن آشنايي يافته و در آينده كه به عنوان مديران و مسئولان كشور فعاليت خواهند ‌كرد مي‌توانند براساس آشنايي‌هاي قبلي خود گام‌هاي اساسي و سازنده‌اي براي استان‌هاي كشور بردارند.

اين قاري قرآن كريم درباره حضور داوران جوان در جشنواره ملي قرآن دانشجويان يادآور شد: داوران جوان با حضور در عرصه‌ داوري تجربه‌هاي لازم را كسب مي‌كنند چراكه در آينده به نوعي جايگزين داوران پيشكسوت و متبحر كشور خواهند شد و اين جشنواره كه سطح بالايي هم دارد زمينه‌اي براي محك‌زدن توانايي‌هاي داوران توسط خود آن‌ها است همچنين حضور داوران جوان و كم تجربه در كنار داوران باتجربه و خبره در كسب تجربه و نحوه دواري آن‌ها بسيار تاثيرگذار خواهد بود.

يادآوري مي‌شود، «علي شيرزاده شربياني» از قاريان ممتاز كشوراست، وي مدرك كارشناسي زبان انگليسي دارد و در حال حاضر ساكن شهر ري از توابع استان تهران است.

شيرزاده از 13 سالگي فعاليت خود را در رشته قرائت قرآن كريم به صورت حرفه‌اي شروع كرد، در سال 86در مسابقات قرآني نيروهاي مسلح همچنين در بيست و دومين جشنواره ملي قرآن دانشجويان ايران عنوان سوم رشته قرائت را كسب كرد و در حال حاضر هم خود را براي حضور در مسابقات كشوري قرآن اوقاف آمده كرده است.

سه‌شنبه 31 ارديبهشت 1387 - 1:21
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری