سه‌شنبه 13 خرداد 1399 - 3:12
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

تنها شعبه حوزه علميه خواهران بيرجند با مشکلات مالي مواجه است

رئيس حوزه علميه خواهران بيرجند گفت: اين مؤسسه با وجود 12 سال سابقه فعاليت هنوز فاقد يک مکان ملکي و استاندارد آموزشي است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، طاهره روستا رسالت حوزه ها را رهبري فرهنگي و فکري جامعه دانست و افزود: روحانيت همواره در مسائل معنوي، تحکيم بنيان هاي ملي و ديني جامعه، دفاع از ارزش هاي الهي و انقلاب پيشتاز بوده است.

رئيس حوزه علميه خواهران بيرجند به تاسيس اين شعبه در سال 1374 اشاره کرد و افزود: اين حوزه با وجود مشکلات مالي عديده، توانسته رسالت خود را به بهترين نحو انجام دهد.

وي با اشاره به اينکه امکانات موجود در اين مرکز براي دسترسي به اطلاعات به روز بسيار ناچيز است، افزود: در اين مرکز يک دستگاه کامپيوتر براي استفاده 130 نفر داريم که جوابگوي اين جمعيت نيست و در جهت حل اين مشکل موافقت مسئولان براي راه اندازي اتاق کامپيوتر گرفته شده ولي تاکنون هيچ اقدامي صورت نگرفته است.

به گفته وي با وجود مشکل مکان حوزه امکان برگزاري مراسم عمومي وجود ندارد و اين مسئله خود موجب افت کيفيت و حجم فعاليتهاي طلاب مي شود.

رئيس حوزه علميه خواهران بيرجند به ارائه واحد تريبت بدني در سالن 35 متري اجتماعات حوزه اشاره کرد و يادآور شد: اين مسئله نيز موجب محدود شدن ورزش طلاب و کم تحرکي و کمرنگ شدن روابط عمومي طلاب مي شود.

روستا از پشتيباني دولت دکتر احمدي نژاد قدرداني کرد و افزود: سازمان ملي جوانان خراسان جنوبي هزينه تجهيز کتابخانه اين مدرسه را جهت استفاده جوانان محقق اعم از طلبه و دانشجو امکان پذير ساخته و همچنين در اين راستا از حمايتهاي کميته امور بانوان استانداري براي برگزاري مراسم فرهنگي در سطح جامعه برخوردار بوديم.

وي تصريح کرد: هدف از آموزش علوم حوزوي در مقطع سطح دو تربيت مربي قرآن، احکام و معارف اسلامي براي مدارس متوسطه، تربيت مبلغ و تربيت مدرس مي باشد که طلاب با گذراندن 190 واحد موفق به اخذ مدرک کارشناسي از اين حوزه مي شوند.

روستا مقطع بعدي تحصيلي طلاب را سطح سه عنوان نمود و افزود: اين مقطع شامل رشته هاي فقه و اصول، علوم قرآن و تفسير ، فلسفه و کلام ، تاريخ و ادبيات عرب مي باشد.

وي با اشاره به اينکه سال جديد از سوي مقام معظم رهبري با عنوان سال نوآوري و شکوفايي نامگذاري شد تصريح کرد: براي تحقق اين هدف بايد موانع شکوفايي انديشه را که در پرتو آن شکوفايي در زمينه هاي مختلف اقتصادي، اجتماعي و علمي رخ خواهد داد را بر طرف کرد.

وي تأکيد کرد: بايد از صاحبان انديشه هاي خلاق تجليل به عمل آيد و براي دسترسي به فناوري و اطلاعات پيشرفته جوانان مي بايست به ذهن خود متکي و مصرف کننده علوم وارداتي نباشند.

رئيس حوزه علميه خواهران بيرجند به تأسيس اين شعبه در سال 1374 اشاره کرد و افزود: اين حوزه با وجود مشکلات مالي عديده، توانسته رسالت خود را به بهترين نحو انجام دهد. وي با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري در ديدار با فضلاي حوزه تصريح کرد: با توجه به سرعت بالاي پيشرفت علم بايد خودتان را به آن سطح از دانش برسانيد که تغيير و تحولات را به سمت صحيح مديريت کنيد.

دوشنبه 23 ارديبهشت 1387 - 9:54
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری