سه‌شنبه 29 بهمن 1398 - 3:32
پربازديدترين اخبار از استان
يزد
  • هيچ خبري موجود نيست

از سوي حوزه هنري استان يزد برگزارشد :

نشست روند خلاقيت درشيوه بداهه سازي

حوزه هنري استان يزد در ادامه برگزاري نشست هاي هنري خود ، اين بار با همکاري اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي اين استان و انجمن هنرهاي تجسمي اقدام به برگزاري نشست تخصصي با عنوان روند خلاقيت در شيوه بداهه سازي نمود

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد ، اين نشست تخصصي يکي از برنامه هاي ورگ شاپ انجمن هنرهاي تجسمي که با حضور دکتر مرتضي نوربخش عضو هيأت علمي دانشگاه تربيت مدرس دردو برنامه زماني صبح از ساعت 9 الي 12 به نمايش آثار و ارائه سمينار و بعداز ظهر از ساعت 14 الي 16 به اجراي گروهي اختصاص يافته است در روز جمعه 20 ارديبهشت ماه برگزار گرديد .

دکتر حيدري در جمع هنرمندان و دانشجويان استان يزد سخنان خود را با تعريفي از خلاقيت در هنر آغاز نمود و آنرا پايه اساسي هنر ناميد .

وي با توجه به پايان يافتن کلمه خلاقيت به حرف (ت) پنج گام اصلي در توليد يک اثر هنري را تماشا ، تعمل ، تعقل ، تخيل و تنوير ناميد و مفصلا در باره هرگام توضيحاتي را ارائه نمود .

حيدري در طول نشست ، هنر و تخيل را با تصاويري که همراه داشت براي حاضران عيني تر تفسير و توضيح داد .

وي در ادامه جلسه اثر هنري را اينگونه تعريف مي نمايد : هنرمند در کارهنري يک تمثيلي انجام ميدهد که پس از توليد اثر قابل فهم و درک گشته و باز خورد آن در شخصيت وي تأثير گذاشته و آنرا دوباره مي سازد .

دکتر حيدري در پايان جلسه صحبت هاي خود را باشعري از مولوي به پايان رساند و به پاسخ گويي به سئوالات حاضران پرداخت .

لازم به توضيح است که پس از به پايان رسيدن نشست نکته هاي گفته شده از جانب استاد در کارگاهي با حضور هنرمندان و دانشجويان هنرهاي تجسمي استان يزد به صورت عملي انجام گرفت .

يكشنبه 22 ارديبهشت 1387 - 13:6
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری