شنبه 3 اسفند 1398 - 14:9
پربازديدترين اخبار از استان
يزد
  • هيچ خبري موجود نيست

رضا برجي در نشست تخصصي فيلم و عکس مستند حوزه هنري استان يزد:

هنر عکاسي ساده ترين و عميق ترين نوع نگاه است

نشست تخصصي فيلم و عکس مستند با حضور رضا برجي عکاس و فيلمساز برجسته مستند ايران در حوزه هنري يزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد ، در اولين نشست آموزشي حوزه هنري استان يزد در سال جاري که با هدف نو آوري و شکوفايي در عرصه فرهنگ و هنر و با حضور جمعي از عکاسان و فيلمسازان جوان يزدي برپا شد ، رضا برجي با بيان خاطرات خود از راوي فتح دفاع مقدس شهيد سيد مرتضي آويني ، به ارتباط مستقيم ودروني فرد با دوربين اشاره کرد و هنر عکاسي را ساده ترين و عميق ترين نوع نگاه دانست .

برجي درادامه بيان داشت : عکس بايد از منظري به سوژه بنگرد که ديگران نمي توانند آن را ببينند ، آن زاويه اي که از ديد عموم مخفي مانده است و البته عکاس واقعي با کشف شهود خود از سوژه مدد مي طلبد تا چيزي را که در ذهن دارد در سوژه بيابد .

وي در پايان کوشش وحرکت درراستاي رسالت و ديدن و عميق شدن در سوژه را يکي از مهمترين عوامل موفقيت هنرمند دانست . اين نشست تخصصي با پرسش حاضران و پاسخگويي رضا برجي در سالن کنفرانس حوزه هنري يزد به کار خود پايان داد .

گفتني است برجي عکاس و فيلمساز مشهور انقلاب و دفاع مقدس ، رکورددار سفر به مناطق بحراني و جنگي جهان است و تاکنون به عنوان خبرنگار ، عکاس ، فيلم بردار و مستند ساز در 14 جنگ معاصر نظير جنگ تحميلي عراق و ايران ، جنگ هاي افغانستان ، قره باغ ، کشمير ، چچن ، بوسني و هرزگوين ، عراق و آمريکا ، کوزوو ، لبنان ، سودان ، سومالي و ... حضور داشته و ضمن نگارش چندين کتاب خاطرات و مقاله بيش از 15 نمايشگاه انفرادي و گروهي عکاسي در کشورهاي مختلف جهان نيز برپا نموده است

چهارشنبه 18 ارديبهشت 1387 - 13:3
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری