دوشنبه 25 آذر 1398 - 9:28
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

به مناسبت هفته معلم برگزار شد :

همايش طلاب منطقه فامنين

همايش طلاب منطقه فامنين در حوزه علميه اين شهر برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان همدان : در اين مراسم كه جمعي از روحانيان و مسئولان استان حضور داشتند ،حجت‌الاسلام رضايي بيرجندي از استادان حوزه علميه قم با اشاره به 12 ارديبهشت سالروز شهادت استاد مطهري گفت : بايد اين عالم دورانديش را به عنوان الگوي خود قرار داد تا امسال هم كه سال نوآوري و شكوفايي ناميده شده با همفكري مسئولان گامهاي مؤثري در تعليم و تربيت برداريم .

وي افزود : هر انساني براي طي طريق خود نياز به الگو دارد و براي ما طلبه ها چه الگويي مهمتر از اينكه راه و طريق آيت الله مطهري را يك معيار و يك الگو براي خود برگزينيم و در راستاي آن حركت كنيم .

در ادامه اين همايش حجت‌الاسلام سيد علي سادات از ديگر استادان حوزه علميه قم نيز اظهار داشت : ترويج انديشه سبز اسلامي موجب رشد و شكوفايي ذهني جوانان خواهد شد كه بايد پيوسته ادامه داشته باشد .

وي خاطرنشان كرد : كار طلبه تبليغ دين اسلام است پس ما آنچه از منابع اصيل مي گيريم همان قرآن است كه به هيچ وجه تغيير نمي كند و تغيير به طور كلي تبليغ در نوآوري است .

حجت‌الاسلام سيد علي سادات اضافه كرد :ما پايه و بنيان ثابت داريم كه اين بنيان ثابت همانا دين ما است كه بايد از آن نگهداري شود و آن چيزي است كه ما را با مقتضيات زمان به نوآوري مي رساند و اين اولين وظيفه ما در طول حيات علم و معرفت است .

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه همدان نيز ضمن تشكر از مسئولان برپايي چنين همايشي گفت : برپايي چنين همايشهايي باعث مي شود حوزه هاي علميه تا حدي از غربت بيرون آيند .

حجت‌الاسلام محمدي افزود : هم اكنون كه آمريكا و اسرائيل دست به دست هم داده اند كه دانشمندان عراقي را نابود كنند در اين ميان وظيفه دولت اسلامي اين است كه فرهنگ اسلامي را تقويت كند و اواويت فرهنگ سازي اورژانسي ترين اولويتها است .

در اين مراسم همچنين هدايايي به رسم يادبود به طلاب دعوت شده داده شد .

چهارشنبه 18 ارديبهشت 1387 - 9:39
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری