دوشنبه 25 شهريور 1398 - 14:38
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

نخستين کارگاه نمايشنامه خواني حوزه هنري خراسان جنوبي در سال 87 برگزار شد

نخستين کارگاه نمايشنامه خواني حوزه هنري در سال جاري در محل سالن شهيد آويني حوزه هنري استان با نمايشنامه خواني آرش از مجموعه ديوان نمايش بهرام بيضايي برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، در اين کارگاه که به مناسبت روز جهاني تئاتر و با حضور جمعي از اساتيد نمايش استان از جمله عليرضا زارعي، علي شريفي و حسين عباس زاده و جمعي از هنرمندان جهان برگزار شد، علاقمندان با متون نمايشي ايراني و همچنين با انواع شيوه هاي اجرايي نمايش و اصول کارگرداني آن آشنا شدند.

سرپرست حوزه هنري استان در اين جلسه گفت: نمايشنامه خواني جزء اولين اصول يادگيري تئاتر مي باشد زيرا هنرمندان تئاتر علاوه بر خط فکري داستان با تاريخ زبان سبک شيوه و ساير عناصر نمايشنامه و عوامل نمايش آشنا مي شوند و اهميت نمايشنامه خواني براي اجرا تئاتر را همانند اهميت طراحي براي هنرمندان نقاش دانست. حسين عباس زاده ضمن تشکر از حضور هنرمندان و علاقمندان در کارگاه هاي نمايشنامه خواني سال گذشته اعلام نمود کارگاه نمايشنامه خواني طبق روال قبلي در ساعت 18 روزهاي يکشنبه هر هفته در محل سالن شهيد آويني حوزه هنري استان برگزار شد و در کارگاه بعدي فيلم نمايش آرش به کارگرداني قطب الدين صادقي به نمايش و نقد و بررسي گذاشته خواهد شد.

سه‌شنبه 10 ارديبهشت 1387 - 16:17
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری