سه‌شنبه 13 خرداد 1399 - 3:4
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

جهاد گري در راستاي دفاع از معارف ديني يک ضرورت است

استاندار خراسان جنوبي در جمع مديران ادارات و نمايندگي هاي فرهنگي تبليغي خراسان جنوبي گفت: براي دفاع از حوزه دين بايد جهاد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، سيد صولت مرتضوي از روحانيون به عنوان مهمترين عوامل ترويج فرهنگ ديني ياد کرد و افزود: در حال حاضر روحانيون در روستاها علاوه بر ترويج دين مشاوري براي خانواده هاي روستايي هستند.

وي با بيان اينکه اسلام دين منطق است، گفت: افراد زيادي در دنيا به اسلام گرايش پيدا مي کنند و بايستي براي هدايت آنان بايد برنامه ريزي کرد.

وي بر ساخت خانه عالم در روستاها تأکيد کرد و اظهار داشت: از آن آنجا که وجود خانه عالم در روستاها از جمله واجبات است، لذا براي ساخت اين خانه ها بايد پيگيري بيشتري انجام شود. استاندار خراسان جنوبي با بيان اينکه در سال جاري بايد مشکل کمبود روحاني در سطح استان کاهش يابد، خواستار شناسايي جوانان مستعد و داراي خانواده هاي پاک سرشت توسط سازمان تبليغات اسلامي شد و اضافه کرد: زمينه تحصيل اين افراد پس از شناسايي بايد در حوزه علميه فراهم شود تا با گسترش اسلام دچار کمبود روحاني و هادي نشويم.

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي نيز در اين جلسه با بيان اينکه در همه شهرستانها و شهرهاي استان ادارات تبليغات و نمايندگي هاي سازمان تبليغات اسلامي فعال است، افزود: در سال جاري اداره تبليغات اسلامي خوسف نيز راه اندازي مي شود.

وي از فعاليت بيش از 59 روحاني مستقر در سطح استان خبر داد و گفت: در حال حاضر 49 روحاني نيز در قالب طرح هجرت در استان فعاليت مي کنند.

وي با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه مساجد استان يادآور شد: برنامه هاي فشرده اي در قالب ساماندهي و آموزش هاي تخصصي و غير تخصصي براي هيئات و مراکز مذهبي تحت پوشش اين نهاد اجرا شده است.

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي گفت: در حوزه اينترنتي، تبيان استان در رتبه چهارم تا ششم از لحاظ استفاده کاربران قرار دارد.

وي با بيان اينکه دبيرستان علوم و معارف اسلامي صدرا از جمله مصوبات سفر اول هيأت دولت به استان است، اظهار داشت: ساختمان اين دبيرستان در حال حاضر از پيشرفت فيزيکي 70 درصدي برخوردار است که پيش بيني مي شود تا هفته دولت امسال به بهره برداري برسد.

وي کمبود خودرو در مراکز ادارات و نمايندگي هاي تبليغات اسلامي را يکي از مشکلات فراروي اين نهاد عنوان کرد و خواستار افزايش اعتبارات اداره کل تبليغات اسلامي در سال جاري شد.

گفتني است: ساخت خانه هاي عالم، مجتمع فرهنگي مذهبي فردوس، احداث مجتمع فرهنگي مذهبي و راه اندازي فروشگاههاي کتابهاي فرهنگي و مذهبي در نهبندان ، ساخت خانه عالم و تکميل مجتمع فرهنگي سرايان، تکميل مجتمع دارالقرآن الکريم زيرکوه، راه اندازي فروشگاه کتاب، احداث خانه هاي عالم، راه اندازي کتابخانه تخصصي حوزه دين در شهرستان درميان و اختصاص اعتبار جهت تجهيز کانونهاي فرهنگي و مجتمع فرهنگي سربيشه نيز از جمله خواسته هاي مطرح شده مسئولان ادارات و نمايندگي هاي تبليغات اسلامي خراسان جنوبي در اين جلسه بود.

سه‌شنبه 10 ارديبهشت 1387 - 15:50
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری