دوشنبه 18 فروردين 1399 - 14:47
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

اوليا زاده: نمايشگاه عکس بانو چهره‌ واقعي زن ايراني را نشان ‌داد

رسول اولياءزاده مدير خانه عکاسان ايران گفت: هدف از برپايي نمايشگاه عکس بانو در کشور فرانسه، ترسيم واقعيت زن ايراني و تصحيح چهره مخدوش او در خارج از کشور بود.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي رسول اولياء زاده درباره اهداف برپايي نمايشگاه «عکس بانو» در فرانسه به واحد خبر حوزه هنري گفت: به رغم سياه نمايي‌‌هايي کشورهاي خارجي و تلاش آنها در وارونه نشان دادن چهره زن ايراني، تصميم گرفتيم فعاليت‌ زن ايراني در عرصه‌هاي فرهنگي، هنري، علمي، تحقيقاتي و صنعتي کشورمان را به نمايش بگذاريم.

وي افزود: کشورهاي خارجي در سال‌هاي اخير فيلم‌هايي نمايش داده‌اند که زن ايراني را مهجور نشان مي‌دهد و تبعيض قايل شدن بين زنان و مردان ايراني را به مخاطب القا مي‌کند. به گمان ما، اين نوع نگاه بيگانگان بايستي با فعاليت‌هاي فرهنگي وهنري تصحيح ‌شود. نمايشگاه «عکس بانو» وضعيت حقيقي زنان ايراني را به نمايش گذاشت.

اوليا زاده استقبال مردم فرانسه و ايرانيان مقيم اين کشور از نمايشگاه «عکس بانو» را بسيار خوب ارزيابي کرد و گفت: شهر پاريس به دليل توريستي بودن و مجسمه‌هاي زيادي که در آن نصب شده، شهري فرهنگي و هنري به شمار مي‌آيد و سالانه 76 ميليون جهانگرد از آن بازديد مي‌کند. بنابراين، تصميم گرفتيم نمايشگاه «عکس بانو» را در مرکز فرهنگي هنري شهرداري پاريس برپا کنيم که خوشبختانه با استقبال خوب مسوولان فرهنگي - هنري و مردم کشور فرانسه مواجه شد.

گفتني است در نمايشگاه «عکس بانو» که به کوشش خانه عکاسان حوزه هنري، فروردين 87 در پاريس برگزار شد، 70 عکس از 27 عکاس مطرح کشورمان به نمايش درآمد.

يكشنبه 8 ارديبهشت 1387 - 16:15
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری