چهارشنبه 7 اسفند 1398 - 19:35
پربازديدترين اخبار از استان
يزد
  • هيچ خبري موجود نيست

مدير کل تبليغات اسلامي استان يزد در مراسم افتتاح مجتمع فرهنگي تبليغي طبس:

هدايت انسانها اعظم امور و اشرف موضوعات است

مجتمع فرهنگي تبليغي اداره تبليغات اسلامي شهرستان طبس به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد در مراسم بهره برداري از اين مجتمع که معاون پشتيباني و توسعه منابع انساني استانداري يزد ، مدير کل تبليغات اسلامي استان يزد ، فرماندار شهرستان طبس ، جمعي از روحانيون و مسئولان اين شهرستان حضورداشتند ، معاون پشتيباني و توسعه منابع انساني استانداري يزد به اهميت تبليغات و هدايت انسان ها پرداخت و خطاب به روحانيون گفت : پيامبران الهي راهنماي بشر بودند و شما به عنوان ادامه دهنده راه انبياء نقش مهم هدايت گري را به عهده داريد

مهندس فقيه خراساني با اشاره به اينکه پيامبر اسلام (ص) بزرگترين مبلغ تاريخ بود به آثار خير تبليغ اشاره کرد و افزود : بحث هجمه فرهنگي دشمنان اسلام بسيار گسترده است و آنان حمله به باورها و اعتقادات مردم بويژه نسل جوان جامعه را آغاز کرده اند و در اين راستا وظيفه مبلغان ديني سنگين تر از گذشته است .

وي خطاب به روحانيون شهرستان طبس اظهار داشت : مقاوم سازي جوانان در مقابله با شبيخون فرهنگي دشمن از وظايف مهم روحانيون است و شما نسلي را در اين برهه زماني بيمه مي کنيد که بي شک خدمتتان مورد توجه حضرت ولي عصر (عج) قرار خواهد گرفت .

مدير کل تبليغات اسلامي استان يزد نيز با اشاره به روز پنجم ارديبهشت سالروز حمله نظامي آمريکا به صحراي طبس و گرامي داشت ياد وخاطره شهيد اين توطئه ، شهيد محمد منتظر قائم گفت : مردم ايران اسلامي براي خدا قيام کردند و خداوند هم در اين روز ملت ايران را ياري کرد و آنان مورد رحمت الهي واقع شدند و خداي بزرگ با اراده و جنود خويش در دل شب لشکريان شيطان را شکست داد و مردم ايران را عزيز کرد .

حجه الاسلام والمسلمين حسيني کوهستاني درادامه به بحث مهم تبليغ و هدايت انسان ها پرداخت و با اشاره به اينکه پيامبر گرامي اسلام (ص) سيزده سال در مکه هدايت انسانها را بعهده داشت افزود : هدايت مهمترين مسئله است ووقتي به روايات مراجعه مي شود در مي يابيم که هدايت اعظم امور و اشرف موضوعات است و پيامبران الهي هم براي هدايت مردم مبعوث شده و تزکيه و تعليم نيز همان هدايت انسان هاست .

در آغاز اين مراسم مدير اداره تبليغات اسلامي شهرستان طبس گزارشي از برنامه هاي فرهنگي و تبليغي اين اداره را ارائه و از همکاري مسئولان اين شهرستان در راه اندازي مجتمع فرهنگي تبليغي طبس قدرداني کرد .

حجه الاسلام آزاد با اشاره به اينکه درحال حاضرتعداد 19 روحاني مستقر و طرح هجرت در مناطق مختلف اين شهرستان مشغول فعاليت هاي تبليغي هستند گفت : در اين راستا تعداد 7 باب خانه عالم درسطح روستاهاي شهرستان طبس احداث شده که تعدادي از آنها تا پايان سال جاري به بهره برداري خواهدرسيد .

وي هزينه احداث اين پروژه ها را 600 ميليون ريال عنوان کرد وافزود : علاوه بر اين ، تعداد بيست کتابخانه روستايي و چهار کتابخانه شبستان با 30 هزار جلد کتاب مورد استفاده روستائيان قرار دارد .

گفتني است مجتمع فرهنگي تبليغي شهرستان طبس با مساحت هزار و 50 متر مربع و با زير بناي500 متر مربع و با اعتبار يک ميليارد و 900 ميليون ريال هزينه در بلوار شهيد بهشتي شمالي ، خيابان 12 متري بازگ طبس احداث گرديده است

يكشنبه 8 ارديبهشت 1387 - 15:48
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری