دوشنبه 25 آذر 1398 - 9:1
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

به همت تبليغات اسلامي برگزار شد :

گردهمايي روحانيان طرح هجرت و مستقر شهرستان تويسركان

نخستين نشست روحانيان طرح هجرت و مستقر تويسركان در كانون فرهنگي تبليغي شهر فرسفج از توابع اين شهرستان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان همدان : در اين گردهمايي كه با حضور جمعي از مسئولان شهرستان تويسركان برگزار شد ، تقوي نيا مدير تبليغات اسلامي تويسركان با اشاره به رسالت سنگين روحانيان در زمينه توسعه فرهنگ ديني گفت : حضور روحانيان در روستاها بسياري از معضلات فرهنگي اجتماعي اين مناطق را برطرف كرده است .

وي لازمه موفقيت روحانيان را در روستاها داشتن برنامه دقيق و منظم و مشخص نمودن گروههاي هدف بيان كرد و از آنان خواست برنامه هايي را متناسب با گروههاي هدف تهيه و تدوين كنند .

در اين نشست حيدري امام جمعه تويسركان استحاله فرهنگي را از جمله مسائل مهم جامعه عنوان كرد و افزود : اين معضل به گونه اي است كه ضد ارزشها به تدريج تبديل به ارزش مي شوند و جامعه به تدريج آماده پذيرايي از آنها مي شود .

وي بحث تورم و روابط آزاد زنان و مردان در جامعه را از جمله موارد استحاله فرهنگي بيان كرد و اظهار داشت : ديگر وقت شعار دادن نيست بايد عمل كرد و عملياتي وارد شد و ديگر نمي توان با شعار ، كار فرهنگي كرد .

امام جمعه تويسركان وظيفه روحانيان را در اين زمينه حساس و مهم خواند و خاطرنشان كرد : همه ما وظيفه داريم در جهت ترويج و گسترش دين و احكام در جامعه تلاش كرده و با با موارد غير اسلامي مقابله كنيم .

حيدري برگزاري كلاسهاي تفسير قرآن ، سركشي به روستاهاي همجوار ، تلاش در جهت تحكيم وحدت در روستاها ، آموزش قرآن و معارف ، برگزاري باشكوه مراسمهاي اعياد و عزاداري در روستاها و جديت در اعزام روحاني به ويژه در ايام تابستان به روستاها را از جمله وظايف روحانيان برشمرد .

مرتضي فضلعلي نماينده مردم تويسركان در مجلس شوراي اسلامي هم با اشاره به اينكه امروز بايد از طرق مختلف به جذب جوانان پرداخت افزود : بايد جوانان را از عرصه هاي غيرديني به عرصه فرهنگ ديني وارد كرد و حركت آنان را در مسائل مختلف زندگي بر اساس احكام و قوانين اسلامي پايه گذاري كرد .

در ادامه اين گردهمايي هر يك از روحانيان به بيان نظرات و پيشنهادات خود در زمينه موانع و مشكلات فرهنگي تبليغي پرداختند .

دوشنبه 2 ارديبهشت 1387 - 14:7
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری