جمعه 20 تير 1399 - 7:26
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

نوزدهمين همايش مذاهب اسلامي در چابهار آغاز به‌كار كرد

نوزدهمين همايش علمي ـ تحقيقي مذاهب اسلامي، با حضور مدير کل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان و160 نفر از انديشمندان، متفكران و علماء شيعه و سني در تالار وحدت دانشگاه دريانوردي و علوم دريايي چابهار آغاز به‌كار كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان:حجت‌الاسلام و المسلمين «احمد براتي»، دبير نوزدهمين همايش علمي تحقيقي مذاهب اسلامي، در مراسم افتتاحيه اين همايش گفت: گفت‌وگوي علمي بين مذاهب علاوه بر تأكيدات بسيار آن در دين٬ تمامي تفرقه‌ها را از بين مذاهب مختلف اسلامي دور مي‌كند و جامعه اسلامي را كه پيش از هر زمان به تحول و دگرگوني نيازمند است به وحدت و يكدلي نزديكتر مي‌كند.

وي افزود: كارشناسان مذاهب اسلامي با همت بلند با ورود به مباحث مطرح شده مسير را براي تحول و دگرگوني كه مورد رضايت خداست هموار مي‌كنند.

براتي همچنين با اشاره به برگزاري 18 همايش از سال 71 تا كنون افزود: نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در امور اهل سنت در راستاي ارزش‌گزاري و جهت ايجاد تحول بين مذاهب در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي نوزدهمين همايش علمي تحقيقي مذاهب اسلامي را برگزار كرده است.

اين همايش طي دو روز در سه كمسيون اجتماعي، كلامي و حديثي به بحث در مورد موضوعات مقاله‌هاي ارائه شده مي‌پردازد و روز جمعه 5 /11/86 به كار خود پايان خواهد داد.

چهارشنبه 10 بهمن 1386 - 12:17
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری