چهارشنبه 18 تير 1399 - 9:13
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

نماينده ولي فقيه در گيلان :

بايد در ترويج عزاداري صحيح و فلسفه عاشورا تلاش کنيم

نماينده ولي فقيه در گيلان و امام جمعه رشت گفت : اگر مي خواهيم آيين هاي عزاداري در شان و منزلت حضرت امام حسين (ع) داشته باشيم بايد در ترويج عزاداري صحيح و بيان فلسفه واقعي عاشورا تلاش کنيم .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان : آيت الله زين العابدين قرباني با بيان اين مطلب و در نشست ارزيابي ستاد ساماندهي شئون فرهنگي در رشت با اشاره به تهاجم فرهنگي دشمنان براي بدبين کردن مردم نسبت به اين واقعه از صدا و سيما و ديگر رسانه هاي گروهي خواست تا با توليد بيشتر برنامه هاي ارزشمند در دفع توطئه دشمنان تلاش کنند .

امام جمعه رشت با تقدير از برگزاري با شکوه عزاداري هاي سرور و سالار شهيدان حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) در تاسوعا و عاشوراي حسيني از اشاعه خرافه از سوي برخي افراد انتقاد کرد و افزود : توزيع کتاب هاي مراجع عظام درباره نهضت عاشورا بهترين راه براي ارتقاء آگاهي مردم جامعه است .

در ادامه اين نشست مدير کل تبليغات اسلامي گيلان با ارائه گزارشي به طرح ساماندهي هيات مذهبي در گيلان اشاره کرد و افزود : با تشکيل کارگروه ها و دوره هاي آموزشي براي مداحان تلاش شد ، تا بدعت و خرافات از شيوه هاي عزاداري و اشعار مذهبي زدوده شود .

حجت الاسلام و المسلمين جمال ياري افزود : مطابق اطلاع رساني ، هيچ علمي در ميان عزاداري هيات مذهبي در ايام سوگواري سيد الشهداء ديده نشده است بر گسترش فرهنگ عاشورايي تاکيد کرد .

چهارشنبه 10 بهمن 1386 - 9:16
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری