يكشنبه 17 فروردين 1399 - 17:8
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

با حضور مسوول روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان صورت پذيرفت :

برگزاري سومين همايش مسئولان روابط عمومي دستگاه هاي اجرايي استان سمنان

سومين همايش مسوولان روابط عمومي دستگاه هاي اجرايي استان سمنان جهت انتخاب اعضاي شوراي اطلاع رساني استان با حضور محمد حسن مقدم نيا مسوول روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان در محل استانداري سمنان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان :علي عبداللهي استاندار سمنان صبح ديروز در همايش روابط عمومي هاي دستگاه هاي اجرايي استان سمنان گفت: اخبار روابط عمومي ها بايد هنرمندانه و با تنوع در رسانه ها منعکس شود و تحولي اساسي در حوزه روابط عمومي ها صورت گيرد.

وي افزود : مهمترين بحثي که امروز بايد به آن بپردازيم، تشويق به حضور حداکثري مردم در انتخابات است چون نظام ما نظام مردمي است و حضور مردم نشانگر اقتدار نظام است.

عبدالهي تصريح کرد: روابط عمومي ها نقش مهمي در ايجاد فضاي مناسب براي حضور مردم در انتخابات دارند و بايد با تعامل با رسانه ها فضايي با نشاط و شاداب به وجود آيد.

استاندار سمنان با بيان اينکه در عصر ارتباطات و اطلاع رساني زندگي مي کنيم، اظهار داشت: تمام ساختارهايي که با اطلاع رساني مرتبط هستند از جايگاه خاصي برخوردارند و اطلاع رساني به موقع در اين شرايط احساس مي شود.

به گفته وي، دشمن از ابزارهاي مختلف براي تضعيف نظام استفاده مي کند و وظيفه روابط عمومي ها پوشش مناسب و اعلام گزارش و عملکرد دستگاه ها به مردم است و عملکرد دستگاه ها بايد براي مردم شفاف سازي و اطلاع رساني شود.

معاون سياسي و امنيتي استاندار سمنان نيز در اين همايش با اشاره به گله مندي رسانه ها و خبرنگاران از روابط عمومي ها گفت: از ظرفيت مطبوعات استان به خوبي استفاده نمي شود.

احمد عجم خواستار تعامل بيشتر روابط عمومي ها با رسانه ها در استان شد و اظهار داشت: افزايش ميزان رضايت مندي مردم کار بسيار مهمي است که بايد صورت پذيرد.

رئيس شوراي اطلاع رساني استان سمنان تصريح کرد: مباحث اطلاع رساني، وظيفه مندي روابط عمومي ها و ايجاد بستر مناسب براي حضور پر رنگ مردم در انتخابات بايد برنامه ريزي شود.

مدير کل روابط عمومي وزارت کشور با حضور در اين همايش گفت: نگرش روابط عمومي ها در کشور مبني بر اصول رسانه اي نيست و نوع نگاه روابط عمومي هاي دستگاه هاي اجرايي در کشور بايد تغيير کند.

مجيد ملکان افزود : نگاه روابط عمومي ها عموما مبتني بر ارائه عملکرد ها و گزارش کار بوده و فارغ از جنبه هاي هنري و مخاطب شناسي است .

وي با بيان اينکه بايد اين نوع نگاه را در اين عصر ارتباطات تغيير دهيم، اظهار داشت: شناخت مخاطبين، الگوگيري هنري را در تغيير نوع نگاه روابط عمومي ها موثر دانست.

ملکان با اشاره به اينکه بايد پيام ها کوتاه و مفيد باشد ، تصريح کرد : اشتراک ذهني با مخاطب ، تعامل پويا و فعال و استفاده از شيوه هاي نوين اطلاع رساني را بايد مد نظر قرار دهيم.

مدير کل روابط عمومي وزارت کشور نقش مسئولان روابط عمومي ها را در حضور حداکثري مردم در انتخابات مهم و ضروري عنوان کرد و اظهار داشت : ايجاد همگرايي ، همراهي و يکسان سازي تصميمات و برنامه ها و تشويق مردم به حضور حداکثري در انتخابات وظيفه روابط عمومي ها است.

مجيد ملکان در ادامه با يادآوري آسيب هاي فعاليت روابط عمومي ها، خاطرنشان کرد: اطلاع رساني وظيفه اصلي روابط عمومي ها است که تغيير در نوع اطلاع رساني و ارتباط و تعامل بيشتر با رسانه ها موفقيت دستگاه را درپي دارد.

به گفته وي، روابط عمومي الکترونيک بحث مهم امروز است که بايد با يک الگوگيري مناسب اين موضوع عملياتي شود.

چهارشنبه 14 آذر 1386 - 12:58
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری