يكشنبه 17 فروردين 1399 - 18:2
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

گردهمايي علما و روحانيون شهرستان سمنان

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان سمنان از گردهمايي علماء و طلاب با حضور رئيس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه كشور در دفتر نماينده ولي فقيه اين شهر خبر داد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان : حجت الاسلام محمودي فر كه در جمع روحانيون سخن مي گفت با اشاره بر راه هاي مقابله با نفس اماره ، افزود : از آن هنگام که انسان به بلوغ و تکليف مى‏رسد ، حتى شايد مدتى قبل از آن تا هنگام مرگ ، تحت تأثير هجوم و حمله نفس اماره که هواى نفس و اميال شهواني است ، قرار مى‏گيرد.

وي با اشاره به سخنان اميرالمؤمنين علي(ع) كه توصيه مي فرمايند : دوران كوتاه زندگي را مغتنم بشماريد ، تا اينكه توشه اي جهت زندگي ابدي و اخروي فراهم كنيد ، تصريح كرد : نفس داراي تمايلات و خواسته هايي است كه انسان بايد به برخي پاسخ مثبت بدهد و برخي را كنترل و مهار كند كه براي نجات از مهلكه هاي چنين نفسي تهذيب و مهار آن ضرورتي انكار ناپذير است.

حجت الاسلام والمسلمين سيد رضا تقوي رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه‌ جمعه كشور با حضور دي جمع مذكور گفت : روحانيان، ائمه جمعه و علماي كشور به طور كامل با فناوري هاي نوين جهاني و شيوه هاي به روز ارتباطي آشنايي ندارند.

تقوي افزود: روحانيان با فناوري هاي جهاني و ابزارهاي ارتباطي جديد آشنايي كامل ندارند و حتي در برخي موارد از اين وسائل دور هستند كه اين مشكل بايد رفع شود.

وي تصريح كرد: دوري از فناوري هاي نوين و آگاهي نداشتن از اطلاعات جديد روزانه يكي از مهم ترين مشكلات جامعه روحانيت كشور بوده كه گيرائي كلام آنها را كاهش داده است.

رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه‌ جمعه كشور خطاب به روحانيان شهرستان سمنان گفت: روحانيان بايد با بهره گيري از ابزارهاي جديد ارتباطي و فراگيري فناوري هاي روز جهان، با جوانان ارتباط برقرار كنند و آنها را با رغبت بيشتري به سمت دين بكشانند.

تقوي اظهارداشت: روحانيان بايد بتوانند با شناخت علوم روز و مسائل جاري جهاني، مفاهيم ديني و الهي را با تحولات جديد منطبق سازند و آنها را به نسل جوان بياموزند.

وي در پايان، ارتقاي بينش مذهبي را در جوانان مهم ترين وظيفه روحانيان بيان كرد.

دوشنبه 5 آذر 1386 - 10:30
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری