جمعه 9 خرداد 1399 - 6:14
پربازديدترين اخبار از استان
زنجان
  • هيچ خبري موجود نيست

مدير کل تبليغات اسلامي استان زنجان :

ماه رمضان ماه ميهماني خداست

مدير کل تبليغات اسلامي استان زنجان در مصاحبه با خبرگزاري شبستان رئوس برنامه هاي اين اداره ي کل را در ماه مبارک رمضان اعلام نمود .

به گزارش روابط عمومي اداره ي کل تبليغات اسلامي استان زنجان : حجت الاسلام علي دشتکي ضمن عرض تبريک ماه مبارک رمضان گفت : ماه رمضان ماهي است که در آن همه به ميهماني خدا دعوت شده اند و به واسطه ي آن دعوت ، مورد کرامت الهي قرار گرفته اند .

مدير کل تبليغات اسلامي استان زنجان در ادامه با اشاره به آيات روايات و احاديثي که در خصوص ماه مبارک رمضان وارد شده است گفت : براي تقرب هر چه بيشتر انسان به خداوند اعمال بسياري مورد تاکيد قرار گرفته است که از جمله پسنديده ترين آنها کمک به فقرا و مستمندان و درماندگان است ، وي تکريم بزرگان ، صله ارحام ، حفظ اعضاء و جوارح انسان از گناهان ، مهرباني کردن بر يتيمان و توبه و بازگشت از گناهان ، دادن افطاري به نيازمندان ، خوشرويي با ديگران را از جمله مواردي عنوان نمود که مي تواند انسان را به اوج قله ي انسانيت برساند .

علي دشتکي همچنين گفت : در اين ماه در هاي بهشت باز است ، لذا از خداوند بخواهيد تا شما را ببخشد و مورد رحمت خويش قرار دهد .

مديرکل تبليغات اسلامي استان زنجان در ادامه رئوس برنامه هاي اداره ي کل را به شرح زير اعلام نمود:

برگزاري برنامه ي چهل شب تا شب قدر که از نيمه ي شعبان آغاز شده و تا ليله القدر ادامه خواهد داشت و هم اکنون نيز در حال اجرا مي باشد . اين برنامه با هدف تبيين انديشه هاي ديني و اسلامي و تبيين جايگاه مهدي موعود (عج) و آشنايي جوانان با اين ايام و موضوع سال يعني تبيين بحث اتحاد ملي وانسجام اسلامي انجام ميگيرد.همچنين برگزاري مسابقه ي چهل حديث و مسابقه ي نسيم وصل و . ..، را يکي ديگر از برنامه هاي اين اداره ي کل در ماه مبارک اعلام نمود

دشتکي در ادامه با بيان اينکه در ماه مبارک رمضان 1000 مبلغ به اقصي نقاط استان اعزام مي شوند افزود : امسال 70 تن ازخواهران مبلغه نيز در استان به محافل ومجالس مذهبي مردمي اعزام خواهند شد .

اين مقام مسؤول برگزاري کلاسهاي قرآني در رشته هاي روخواني و روانخواني در قالب طرح نهضت قرآن آموزي و کلاسهاي تفسير قرآن کريم را از برنامه اين اداره کل اعلام نموده و افزود : در شبهاي قدر نيز در کليه ي مساجد و هييت هاي مذهبي استان به صورت سازماندهي شده و با حضور سخنرانان برجسته ي کشوري مراسم ويژه اين شبها و مراسم احيا برگزار خواهد شد .

سه‌شنبه 10 مهر 1386 - 13:56
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری