جمعه 9 خرداد 1399 - 5:16
پربازديدترين اخبار از استان
گلستان
  • هيچ خبري موجود نيست

مدير كل تبليغات اسلامي استان گلستان :

اعلان همدردي با ملت مظلوم فلسطين يك وظيفه شرعي و ديني است

اين سخن را حجت الاسلام والمسلمين روحاني نيا مديركل تبليغات اسلامي استان گلستان در گفتگويي كه به مناسبت گراميداشت روز قدس صورت گرفته بود بيان داشت.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي گلستان مدير كل تبليغات اسلامي گلستان در سخناني بااشاره به قداست سرزمين بيت المقدس گفت : قدس و بيت المقدس سرزمين مباركي است زيرا همه اديان توحيد الهي از اين سرزمين گسترش يافته و ازاين مكان بهره مند شدند.

وي تصريح كرد: امروزه مساله فلسطين وجنايات اسرائيل عليه مردم بي دفاع آن وارد حساس ترين مرحله خود شده است .

روحاني نيا در ادامه بااشاره به قرار گرفتن در آستانه جمعه آخر ماه مبارك رمضان كه مصادف با ليالي قدر است عنوان داشت : در روز قدس طي مراسمي همبستگي بين المللي مسلمانان را در حمايت ازحقوق قانوني اعلان مي نمائيم

مدير كل تبليغات اسلامي استان گلستان در ادامه با اشاره به سخن سخن رهبر انقلاب گفت : امام خميني (ره) فرمودند: روز قدس روز يست كه بايد تمام ملت هاي اسلام با هم توجه بكنندو اين روز را زنده نگه دارند.

وي افزود:مردم ايران با هدف حمايت خود از سخنراني رئيس جمهوري در مجمع عمومي سازمان ملل كه در زمينه ملي، حقوق بشر، انرژي هسته و حقوق زن رابه همراه داشته باشد و هم با عنايت به سال اتحاد و انسجام اسلامي براي رعايت وحدت و حل مسئله فلسطين يكدل و يكپارچه در راهپيمايي روز قدس شركت خواهند كرد.

اين مقام استاني گفت : اعلام روز جهاني قدس از سوي امام خميني(ره) تصميم قاطعي براي اتحاد مسلمانان و حرکت به سمت قبله نخست مسلمانان و سرزمين بود و مسلمانان هر سال در آخرين جمعه ماه مبارک رمضان اين حرکت را آموزش مي بيننند.

وي افزود: قدس سرزمين خداست و اعلام روز جهاني قدس از سوي امام خميني(ره) براي نجات ملت فلسطين و آزادي سرزمين مقدس بود و امروز تبديل به رمز عظمت اسلام و مسلمانان در سراسر جهان شده است.

معاون شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان گلستان گفت : روز جهاني قدس روز فرياد و مقاومت امت اسلامي در مقابل اين سياست هاي تفرقه انگيز است . مسلمانان در همه مناطق عالم اين روز را گرامي مي دارند و ملت ايران نيز به فضل خداوند مثل هر سال اين روز را گرامي مي دارد. ملت ايران همصدا همه انسان هاي آرمان خواه و همپاي همه آزادي خواهان جهان در لبيك فرامين رهبري هم ساله در راهپيمايي روز قدس حضور پيدا مي كنندو در حماسه فرياد بزرگ عليه اسرائيل و آمريكا مشاركت مي كنند.

وي در ادامه اعزام سخنران به مدارس و مساجد اهل تسنن جهت بيان مظلوميت قدس و نمايشگاهي از شهدا فلسطين ، لبنان در قالب كتاب، عكس ، سي دي و ... را از اهم برنامه هاي روز قدس برشمرد.

سه‌شنبه 10 مهر 1386 - 12:56
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری