سه‌شنبه 13 خرداد 1399 - 13:23
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان رضوي
  • هيچ خبري موجود نيست

3هزار نوجوان و جوان گنابادي در برنامه هاي تابستاني شركت كردند

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان گنابادگفت:در تابستان امسال بيش از ‪3هزار نفراز نوجوان وجوان گنابادي دربرنامه هاي تابستاني شركت كردند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي : رحماني با بيان اين خبر اظهار داشت: اين برنامه ها در قالب 103 كلاس در 25پايگاه در شهرهاي گناباد ، بجستان، بيدخت و 20 روستاي اين شهرستان به اجرا در آمد و استقبال جوانان از آن چشمگير و نسبت به سال قبل 20 درصد رشد كمي داشت.

وي هدف از اجراي اين طرح را غني‌سازي اوقات فراغت، نهادينه كردن باورها و آموزه‌هاي ديني و اخلاقي، نقش آفريني در عرصه‌هاي مختلف فرهنگي و ارتقاء ميزان روحيه مشاركت جوانان عنوان كرد.

رئيس اداره تبليغات اسلامي گناباد برنامه هاي تابستاني را شامل اجراي آموزش قرائت،تجويد و مفاهيم قرآن كريم در قالب طرح نهضت قرآن آموزي، هسته هاي فرهنگي جوان، بوستانهاي معرفت و اجراي گفتمانهاي ديني عنوان كرد.

وي گفت: طرح هسته‌هاي فرهنگي مربوط به دانش آموزان دوره‌هاي متوسطه و پيش دانشگاهي بوده و در اين شهر5 هسته فرهنگي تشكيل و دانش آموزان توسط مربيان اعزامي از مركز استان و روحانيون مستقر آموزش ديدند.

رحماني افزود: دانش‌آموزان دوره ابتدايي و راهنمايي شركت‌كننده در طرح بوستان معرفت نيز آموزش‌هاي لازم را در زمينه مسايل مذهبي از جمله عقايد ، احكام و قرآن فرا گرفتند.

وي گفت: به منظور پركردن اوقات فراغت دانش‌آموزان و ارتقاء سطح علوم قرآني آنان 25 كلاس قرآن آموزي در مراكز قرآني و برخي مساجد اين شهرستان تشكيل شد.

رحماني : توجه به مسايل جوانان را يكي از ضرورتهاي نهادهاي فرهنگي عنوان كرد و گفت: در قالب طرح پيوند دانش آموزان با مساجد نيز بيش از ‪ هزار نفر از نوجوانان شهرستان علاوه بر سپري كردن اوقات فراغت خود در كلاسهاي قرآن در نماز جماعت مساجد شركت کرده اند.

وي شناخت نيازهاي فرهنگي نسل جوان و اهتمام به امور آنها را لازمه رشد و توسعه جوامع انساني دانست و از مسئولان و دست اندركاران فرهنگي درخواست کرد مسايل فرهنگي، تربيتي و ديني جوانان و نوجوانان را در راس برنامه‌هاي خود قرار دهند.

سه‌شنبه 10 مهر 1386 - 12:31
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری