دوشنبه 12 خرداد 1399 - 7:9
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

آيين احياي نخستين شب از شب‌هاي قدر در خراسان شمالي برگزار شد

آيين معنوي احياي نخستين شب از شب‌هاي قدر، يكشنبه‌شب در مساجد، حسينيه‌ها و تكاياي نواحي شهري و روستايي استان خراسان شمالي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي خراسان شمالي: معاونت فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي خراسان شمالي با اعلام اين خبر گفت : : مردم شهرستان‌هاي بجنورد، شيروان، اسفراين، فاروج، جاجرم و مانه‌وسملقان ديشب با حضور در مساجد و اماكن مذهبي تا سحرگاه به شب زنده‌داري پرداخته و آمرزش گناهان خود را از خداوند خواستار شدند.

حجت الاسلام والمسلمين حيدر علي وطنخواه در ادامه افزود : مردم متدين و مومن اين خطه همچنين با گوش فرادادن به‌ذكر مصيبت امام علي (ع) كه توسط مداحان و روحانيان بيان مي‌شد در غم ضربت خوردن مولاي متقيان به سوگ نشسته و اشك حسرت از ديده جاري كردند.

وي تصريح کرد در ادامه اين مراسم كه بعضا تا نزديكي سحرگاه بطول انجاميد مردم خداجوي اين استان با اجراي آيين "قرآن به سر" از اين كتاب آسماني مدد جسته‌و براي بخشش گناهان خود، پيامبر(ص) و اهل بيت مطهر او عليهم‌السلام را بين خود و خدا واسطه قرار دادند.

وي يادآور شد :روزه‌داران خراسان شمالي همچنين با زمزمه‌هاي پرسوز و خواندن دعاهاي جوشن كبير، ابوحمزه ثمالي و كميل و سر دادن نجواي عاشقانه با آفريدگار خود، آمرزش گناهان را از خدا طلب كرده و زنگار سياهي را از دلهاي خود زدودند

سه‌شنبه 10 مهر 1386 - 9:34
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری