جمعه 9 خرداد 1399 - 4:47
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

همايش جلوه هاي نماز در دامغان برگزار مي شود

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان دامغان از برگزاري همايش جلوه هاي نماز در اين شهر خبر داد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان : حجت الاسلام غلامرضا زاهدي افزود : همايش جلوه هاي نماز به همت اداره تبليغات اسلامي دامغان و همكاري دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامي واحد دامغان برگزار خواهد شد .

وي با اشاره به فرموده خداوند در قرآن كه فرموده اند : نماز را از زوال خورشيد تا نهايت تاريكى شب برپا دار ، تصريح كرد : نماز امرى است الهى كه تحقق آن همانند ساير امور داراى ظاهر و باطن است كه در متون دينى به هر دو جهت آن اشاره شده است .

زاهدي گفت : تصوير ظاهرى نماز همان است كه با اعمال مخصوصه انجام گيرد و حفظ آن نيز فرض و واجب است امّا روح و باطن نماز عبارتست از: اخلاص، حضور قلب ، ذكر خداوند و تعظيم در مقابل او ، اميد و دلبستگى به ذات ربوبى ، اعتماد و ركون به وجود سرمدى و محو شدن در مقابل ذات يكتايى كه در مقابل عظمت و جلالت او قيام نموده است .

بنا بر اين گزارش : همايش مذكور با محوريت : ( 1- گسترش فرهنگ اقامه نماز ، 2- نماز و سلامت اجتماعي ، 3- نماز و اتحاد ملي ) ، در محل سالن اجتماعات خوارزمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد دامغان با دعوت از دانشجويان ، اساتيد ، طلاب و روحانيون استان برگزار مي گردد .

سه‌شنبه 10 مهر 1386 - 9:30
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری