سه‌شنبه 13 خرداد 1399 - 12:0
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

كارشناس پژوهشي و آموزشي تبليغات اسلامي استان سمنان :

پيامبر اكرم (ص) در دهه آخر رمضان شبها را به احياء مي گذراند

كارشناس پژوهشي و آموزشي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان در گفتگو با روابط عمومي گفت : احتمال وجود شب قدر در شب 23 ماه رمضان به مانند نزديكي سفيدي چشم به سياهي آن است .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان : حجت الاسلام والمسلمين حميد عبداللهيان گفت : در سنت پيامبر اكرم (ص) نقل شده است كه پيامبر (ص) دهه آخر مبارك رمضان را به احياء و اعتكاف مي گذراندند و خود را براي عبادت آماده مي كردند .

وي افزود: حضرت فاطمه زهرا (س) در شب 23 ماه مبارك رمضان اعضاي خانواده را از خواب بر حذر مي داشت و غذاي كم به آنان مي داد تا هوشياري آنان افزايش يابد و مي فرمود : محروم آن كسي است كه از بركات اين شب محروم شود .

عبداللهيان تصريح كرد : علي بن ابي طالب (ع) نقل مي كند كه در شب 23 ، پيامبر اعظم (ص) به چشمهاي خواب آلود آب مي زدند تا بيدار بماند .

وي بيان كرد : تمام اين تاكيدات ناشي از اتفاق بزرگي است كه در اين شب براي جهان بشريت مي افتد ، سرنوشت انسانها اعم از صحت ، بيماري ، مرگ ، ثروت ، فقر و ... در شب 23 تصويب و تاييد مي گردد و به امضاء حضرت بقيه الله مي رسد و در چنين شرايط حساس قابل درك است كه چرا پيامبر اكرم (ص) و ائمه هدي (ع) تا اين اندازه جامعه را نسبت به آن حساس مي كردند .

سه‌شنبه 10 مهر 1386 - 9:28
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری