جمعه 20 تير 1399 - 7:52
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

رسول اوليازاده:

حس دروني و صداقت در عکسهاي جنگ تاثير بسياري برمخاطب مي گذارد

رسول اوليازاده، برنامه خانه عکاسان ايران را در خصوص برنامه‌هاي اين مرکز در ارتباط با همايش بزرگ فرهنگي-هنري دفاع مقدس تشريح کرد.

به گزارش واحد خبر حوزه هنري، رسول اوليا زاده، رئيس خانه عکاسان، در ارتباط با برنامه‌هاي اين مرکز درهمايش فرهنگي هنري دفاع مقدس گفت: "خانه عکاسان هر هر سال به مناسبت اين هفته نمايشگاه عکس با اين موضوع برگزار مي‌کرد، اما امسال با توجه به برگزاري نمايشگاه پرتو حسن و تقارن آن با اين هفته، نمايشگاه عکس دفاع مقدس را در استانهاي اصفهان، گيلان و قزوين و شهرستان اسلام آباد برگزار کرديم ."

وي افزود: "البته ما هر سال با توجه به مناسبت روز سوم خرداد و آزادسازي خرمشهر و هفته دفاع مقدس برنامه‌ها و نمايشگاه‌هاي ويژه‌اي داريم و برگزاري اين نمايشگاه‌هاي سالانه از روي تکليف انجام نمي‌شود بلکه با توجه به ارزشهايي که در اين مناسبتها نهفته است ، سالانه کارهايي نو و جديد براي جذب مخاطب ارايه مي‌دهيم .

اوليازاده با اشاره به برگزاري نمايشگاه يادگارهاي خرمشهر، عنوان کرد : "امسال به مناسبت آزاد سازي خرمشهر نمايشگاه عکسي با عنوان يادگارهاي خرمشهر برپا کرديم که با توجه به ويژگي‌هاي اين عکسها با استقبال خوبي نيز مواجه شديم. ما در اين نمايشگاه سعي کرديم کار ماندگار و جديدي ارايه دهيم."

وي درباره ارايه عکس‌هاي جديد در به تصوير کشيدن دفاع مقدس، گفت: "در حوزه هنري برنامه‌اي با عنوان شب خاطره برگزار مي‌شود که در اين برنامه رزمندگان از خاطرات خود براي جوانان مي گويند . نسل جديد ما با اينکه درآن سالها حضوري در جبهه و جنگ نداشته اما با اين برنامه ارتباط خوبي برقرار کرده است . ويژگي شب خاطره صداقتي است که در کلمات اين رزمنده‌ها ديده مي شود . وجود اين حس دروني در هر اثر و صداقت آن مي تواند تاثير بسزايي در مخاطب داشته باشد."

وي درباره ويژگيهاي عکس‌هاي جنگ، گفت: "عکاسان جنگ هميشه در کنار رزمندگان در جبهه کار خود را انجام مي دادند و به نوعي خود را يک رزمنده مي‌دانستند. به واسطه اين حس دروني هميشه اينگونه عکسها و برگزاري چنين نمايشگاهايي با اين موضوع مي تواند در مخاطب تاثير بيشتري داشته باشد . البته بعضي از عکسها که فاقد اين حس دروني هستند ، نمي توانند با مخاطب خود ارتباط لازم را برقرار کنند. "

 

 

 

يكشنبه 8 مهر 1386 - 9:50
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری