دوشنبه 12 خرداد 1399 - 2:32
پربازديدترين اخبار از استان
مازندران
  • هيچ خبري موجود نيست

نماينده مجلس خبرگان رهبري :

توجه به ظواهر دنيا سبب غفلت از آخرت است

آيت الله جباري ، نماينده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبري ، صبح روز دوم مهرماه در جلسه تفسير مسجد امام صادق عليه السلام بهشهر که توسط اداره تبليغات اسلامي اين شهرستان برگزار شده بود ، توجه به ظواهر دنيا را سبب غفلت از آخرت دانست .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي مازندران: آيت الله صابر جباري در اين جلسه به تفسير آياتي از سوره روم پرداخت و گفت : محتواي اين سوره که سراسر درس توحيد خدا و دادگاه بزرگ قيامت است ، براي اين است که انسان مراقبت پروردگار را در هر لحظه در خود ببيند و روز جزا و محکمه عدل الهي را مسلم بداند .

وي افزود : اگر مي بينيد خداوند از آينده خبر مي دهد به خاطر آن است که همه چيز و همه کار به دست او است و بديهي است بودن همه چيز به دست خدا و به فرمان و اداره او ، مانع از اختيار و آزادي اداره ما نيست ، بلکه به عبارتي اين نکته را روشن مي سازد که قادر بالذات و مالک علي الاطلاق او است .

نماينده مجلس خبرگان رهبري خاطرنشان کرد : انسان بايد ژرف نگر و عميق باشد ، نه ظاهر بين و غافل ، توجه به ظواهر دنيا سبب غفلت از آخرت است و تفکر ، داروي غفلت است و زماني مفيد و سازنده است که دور از هياهو و تأثيرات منفي و بر اساس عقل و فطرت باشد .

چهارشنبه 4 مهر 1386 - 12:42
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری