پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 20:15
پربازديدترين اخبار از استان
فارس
  • هيچ خبري موجود نيست

رئيس اداره تبليغات اسلامي ممسني فارس:

انسانيت حکم مي کند که برخي اعمال را انجام دهيم

رئيس اداره تبليغات اسلامي ممسني فارس گفت: علاوه بر دين، انسانيت نيز حکم مي کند که ما برخي از اعمال را انجام دهيم.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي فارس: حجت الاسلام سيد مهدي يعقوبي در جمع اعضاء داوطلب جمعيت هلال احمر ممسني فارس در سالن اجتماعات جمعيت هلال احمر آغاز هفته هلال احمر سخن مي گفت افزود: احکام و دستورات اسلام دو گونه است که بعضي خاص مسلمان بودن ماست مثل حجاب، نماز، روزه و حج که چون مسلمان هستيم از ما خواسته شده است انجام دهيم.

رئيس اداره تبليغات اسلامي ممسني فارس توضيح داد: اما يک دسته از دستورات اسلام فرا اسلامي آمده، بدين معنا که از مرز دين مي گذرد و مرز ندارد از جمله اينکه احترام به والدين و وفاي به عهد و اداي امانت که به عنوان يک عمل انساني بايد انجام داده شوند.

وي افزود: بنابراين علاوه بر اينکه دين حکم مي کند، انسانيت ما نيز حکم مي کند که در اين امور فرا تر از مرز دين عمل کنيم.

حجت اسلام يعقوبي با استناد به آيات قرآن گفت: عدل و احسان نيز از جمله اموري است که خداوند همه بندگان را به رعايت آنان امر فرموده است.

رئيس اداره تبليغات اسلامي ممسني فارس خطاب به اعضاي داوطلب هلال احمر افزود: آنچه در اين کار مهم است انجام اين کارهاي انسان دوستانه با رنگ و لعاب ديني است که خداوند براي آن دو پاداش خواهد داد.

حجت الاسلام يعقوبي در پايان خواستار توجه اعضاء به جايگاه اصلي خودشان که همان مسلمان بودن است شد و گفت: شما از اين جايگاه مقدس خدمت رساني را انجام مي دهيد. 

يكشنبه 23 ارديبهشت 1386 - 15:30
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری