يكشنبه 17 فروردين 1399 - 18:26
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

همايش ائمه جمعه و جماعات استان سمنان

همايش ائمه جمعه و جماعات استان سمنان با هدف بررسي راه‌كارهاي عملي اتحاد ملي و انسجام اسلامي در سرخه سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان در اين همايش گفت: اسلام دين توحيد و وحدت كلمه است و اگر توحيد و وحدت كلمه را از اسلام بگيريم ديگر اسلام نيست.

حجت‌الاسلام "سيدمحمد شاهچراغي" افزود: اتحاد بدون محور ممكن نيست و دين، ولايت و رهبري و قانون اساسي از مهمترين محورهاي اتحاد ملي است.

نماينده استان سمنان در مجلس خبرگان رهبري گفت: در امر ايجاد اتحاد ملي و انسجام اسلامي موانعي نيز وجود دارد كه بايد شناسايي شود.

وي ائمه جمعه را به شناسايي اين موانع فراخواند و افزود: اختلافات از جمله اين موانع است و نبايد اختلافات جزيي ،كلي، شهري، استاني و كشوري مانع از تحقق اتحاد ملي و انسجام اسلامي شود.

شاهچراغي، ناراضي شدن مردم را از ديگر موانع دانست و گفت: مسوولان و نمايندگان بايد توجه داشته باشند از مسايلي كه نارضايتي مردم را به دنبال دارد پرهيز كنند.

امام جمعه سمنان افزود: مصوبات امسال مجلس شوراي اسلامي بايد با توجه به شعار اتحاد ملي و انسجام اسلامي باشد و نبايد قوانين به شكلي باشد كه آفت‌زا بوده و مشكلي را براي مردم ايجاد كند.

وي گراني‌هاي اخير را از جمله مسايلي دانست كه مردم را ناراضي كرده است نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه سمنان گفت: علما و امرا در سطح بالا اگر تفاهم و وفاق داشته باشند مردم مساله‌اي ندارند.

يكشنبه 16 ارديبهشت 1386 - 17:11
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری