جمعه 24 مرداد 1399 - 20:47
پربازديدترين اخبار از استان
فارس
  • هيچ خبري موجود نيست

جلسه هماهنگي قرآني در شهرستان داراب فارس

جلسه هماهنگي پيرامون برگزاري پنجمين جشنواره بزرگ قرآني و با حضور رئيس اداره تبليغات اسلامي و هيئت امنا و نمايندگان انجمن اوليا و مربيان مراکز قرآني شهرستان در مهد قرآن مبين برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي فارس: در اين جلسه ابتدا کاظم کوچکي دبير جشنواره گزارشي از روند برگزاري جشنواره ارائه  کرد.

وي با اشاره به فعاليتهاي مهد قرآن در شهرستان اظهار داشت: در چهارمين سال پياپي اين مهد بعنوان مهد قرآن نمونه استاني شناخته شده است و بر همين اساس امسال مجوز تاسيس مدرسه غير انتفاعي قرآني اخذ نموده ايم.

در ادامه حاضرين نقطه نظرات و پيشنهادات خود را ارائه کرده و خواستار توجه بيشتر به محافل قرآني از سوي نهادهاي فرهنگي شدند.

حجت الاسلام احمد نجفي رئيس اداره تبليغات اسلامي ضمن تشکر از فعاليتهاي تشکلهاي قرآني، مردمي در سطح شهرستان اظهار داشت: اگر در آياتي از قرآن کريم و روايات نسبت به آموزش و تعليم و تعلم و قرائت قرآن کريم اهميت داده شده به متوليان امور فرهنگي و قرآني چه اداري و مردمي مي فهماند که بايد پيرو امور قرآني و مردمي بود تا جامعه اي پويا و قرآن نگر داشته باشيم.

وي با اشاره به فعاليتهاي علوم قرآني خصوصا طرح نهضت قرآن آموزي در سال 85 اظهار داشت:  با اعتباراتي که در اين مورد دريافت نموديم توانستيم کلاسهاي متنوع براي تمام رده هاي سني از خردسالان تا بزرگان برگزار کنيم بطوريکه استقبال بيش از انتظار بود و مهمتريت کار قرآني برگزاري دوره تربيت معلم قرآن بود که پس از آزمونهاي مختلف جلسات قرآني شهرستان اداره خواهند نمود.

در پايان مقرر شد زمينه حضور مدير کل تبليغات اسلامي فارس حجت الاسلام عبدالرضا خوشنويس توسط اداره داراب جهت حضور و سخنراني در جشنوار ه پي گيري شود.

چهارشنبه 5 ارديبهشت 1386 - 12:46
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری