جمعه 15 فروردين 1399 - 11:6
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

دبيرخانه جشنواره آثار و توليدات حوزه هنري دائمي مي‌شود

دبيرخانه جشنواره آثار و توليدات مراکز حوزه‌هاي هنري سراسر کشور دائمي مي‌شود و شهرهاي مختلف به صورت گردشي، ميزبان آن خواهند بود.

مديرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنري با اعلام اين خبر در گفتگو با ستاد خبري جشنواره آثار و توليدات مراکز استاني حوزه هنري گفت: با دائمي شدن دبيرخانه و مطالعه نتايج و نظرسنجي‌ها، اين جشنواره به صورت سالانه يا دوسالانه و به ميزباني مراکز استان‌ها برگزار خواهد شد.

مجيد مصلحي، با اشاره به اينکه در پنج سال گذشته رويکرد حوزه هنري به استان‌هاي کشور تغيير يافته افزود: تهران همه ايران نيست؛ با چنين نگاهي، سياست‌هاي مديريتي را به سمت استان‌ها گرايش داده‌ايم و چنين جشنواره‌اي را براي نخستين بار در اصفهان که روزهاي پاياني دوران پايتختي فرهنگي جهان اسلام را پشت سر مي‌گذاشت، برگزار کرديم.

وي با بيان اينکه از سال 1383 بودجه مراکز استاني حوزه هنري از "مرکزي" به "استاني" تبديل شده، افزود: بر اساس اين تغيير، مديريت استان تعيين کننده ميزان تخصيص بودجه به مراکز فرهنگي استان‌ها شد.

مدير اين جشنواره "مديريت محوري" و "هنرمحوري" را دو مقوله مهم در حوزه فرهنگ و هنر اعلام کرد و گفت: بسياري از جشنواره‌ها تنها رويکرد مديريتي را مورد توجه قرار داده و کمتر به محوريت هنر بها مي‌دهند؛ اما اين جشنواره سعي داشته به هنر محوري تاکيد کرده و بدون هيچ گونه تعريف و تمجيدي، آثار استان‌ها را به منظور نقد و بررسي در معرض ديد عموم قرار دهد.

مصلحي در خصوص چگونگي ارايه نتايج اين جشنواره اظهار داشت: کميته نظارتي و ارزشيابي برجسته‌اي از پژوهشگران رشته‌هاي مختلف تشکيل شد و همچنين فرم ارزشيابي خامي در زمينه‌هاي مديريت، کميته‌ها، ميزان استقبال مخاطب و... به منظور ارايه نتايج اين جشنواره طراحي شد و در نهايت نتايج اين امر به صورت کتابي منتشر و در سطح مراکز استان عرضه خواهد شد.

چهارشنبه 20 دی 1385 - 18:7
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری