يكشنبه 5 بهمن 1399 - 10:18
پربازديدترين اخبار از استان
گلستان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري نشست منطقه‌اي استانهاي مجاور از سوي اداره كل تبليغات اسلامي استان گلستان

نشست منطقه‌اي استانهاي مجاور با موضوع نقش و جايگاه مساجد و تشكل‌هاي ديني در بهسازي و توسعه فرهنگ ديني در گرگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي استان گلستان: در اين نشست كه استانهاي خراسان رضوي، خراسان شمالي، خراسان جنوبي، گيلان و گلستان حضور داشتند. حجه الاسلام اسكندري معاونت امور فرهنگي و تبليغي مركز با اشاره به چشم انداز بيست ساله فرهنگي و توسعه روزافزون ايران اسلامي در اقتصاد و ... گفت: اگر به موازات اين توسعه در عرصه فرهنگ رشد پيدا نكنيم به اين معناست كه اين توسعه در خدمت ديانت نبوده است.

حجه الاسلام اسكندري افزود: با توجه به امايش سرزميني و مطالعه دقيق در ظرفيت‌هاي گوناگون كشور و الويت‌بندي اين ظرفيتها بايد با چشم انداز وحدت رويه در مسائل فرهنگي اقدام گردد و در اين بررسي ضرورت دارد استانهايي كه از مركزيت كشور دورترند و از امكانات كمتر بهره‌مند هستند مورد توجه قرار گيرند.

معاونت امور فرهنگي و تبليغ با اشاره به موفقيت‌هاي اين معاونت در طرح روحاني مستقر مساجد و كانون‌هاي فرهنگي گفت: اين اقدامات توانسته است تا حدودي مشكلات حوزه دين را مرتفع نمايد و بايد با بهره از اين سربازان گمنام حوزه فرهنگ بتوانيم از چشم انداز بيست ساله عقب نمانيم.

در ادامه اين نشست حجه الاسلام روحاني نيا مديركل تبليغات اسلامي استان گلستان با اشاره به نقش و جايگاه مساجد و تشكلهاي ديني در انقلاب اسلامي گفت: پيروزي انقلاب اسلامي وامدار مساجد و تشكلهاي ديني است.

وي افزود: شرايط امروز جامعه و كشور بسيار حساس است و دشمن در صدد تخريب هويت فرهنگي كشور است. دشمن درصدد است متوليان ديني مساجد و تشكلهاي ديني را ناكارآمد نشان دهد.

حجه الاسلام روحاني نيا ضمن تجليل از قرائت قرآن، نماز و ديگر خدمات ارزنده عبادي مساجد و تشكل‌هاي ديني گفت: بايد تشكل‌هاي ديني و دست اندركاران مساجد نسبت به مسائل منطقه حساس و آگاه باشند.

حجه الاسلام روحاني نيا در ادامه با اشاره به نگاه بلند و آگاهانه رهبر فرزانه انقلاب تحكيم پايه‌هاي وحدت امت اسلامي را متذكر شد و افزود: تشكل‌هاي ديني و دست اندركاران مساجد در كاركردهاي خود زيبايي‌هاي دين را به جوانان بشناسانند.

 

دوشنبه 13 شهريور 1385 - 16:34
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری