پنجشنبه 19 تير 1399 - 7:7
پربازديدترين اخبار از استان
آذربايجان شرقي
  • هيچ خبري موجود نيست

كوچكترين غفلت سبب پايمال شدن خون شهدا مي‌شود

دومين همايش از سلسله همايشهاي طرح تفكر ديني با موضوع قوميت‌گرايي با استقبال چشمگير نخبگاني از دانشجويان، طلاب و با حضور حجه الاسلام جديدبناب مديركل تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي در سالن آمفي تئاتر اين اداره و با سخنراني حجه الاسلام نظري نماينده ولي فقيه در نهاد رهبري دانشگاه تبريز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي: حجه الاسلام نظري ضمن برشمردن مفاخر آذربايجان و اهميت و حساسيت اين خطه در زمينه قوميت‌گرايي گفت: گاهي كوچكترين غفلت سبب مي‌شود تا خون شهدا كه به پاي اين انقلاب ريخته شده پايمال شود.

نماينده ولي فقيه در نهاد رهبري دانشگاه تبريز افزود: جوانان به ويژه مسئولين ما بايد بيش از اينها بيدار و هوشيار باشند و حتي اگر دشمناني ضعيف و كم اهميت داشته باشيم استراتژي وحدت را داشته باشيم كه اين استراتژي از نان شب براي ملت ايران واجب‌تر است و اين امنيت و اعتقاد متقابل قوميتهاي ايراني و دولت، همچنين وحدت شيعه و سني كه به قيمت زيادي به دست آمده است هست كه نقشه و برنامه‌ريزي‌هاي دشمن را خنثي مي‌كند.

وي ادامه داد: دشمن در حال حاضر سياست تعويض سنگر را در پيش گرفته است و با برنامه‌ريزي توطئه در مورد مسائل انرژي هسته‌اي، حقوق بشر و متهم كردن ايران به تروريست و پيش كشيدن مسائل قومي و طرح‌هاي كردستان بزرگ و آذربايجان بزرگ را اجرا مي‌كند و ما معتقديم كه براي درمان چنين معضلاتي نبايد صورت مساله را پاك كرد و يا از قرص مسكن استفاده نمود بلكه بايد ريشه‌يابي كرده و مشكلات را حل كرد.

حجه الاسلام نظري تصريح كرد: مسئوليت روحانيت و نخبگان در اين پيشامدها در روشنگري افكار عمومي بسيار مهم و غيرقابل انكار است.

وي با انتقاد از صدا و سيماي استاني كه با عدم اطلاع رساني به موقع ومناسب در مواقع ضروري سبب سردرگم شدن مردم و دامن زدن به نشر شايعات در جامعه مي‌شود ادامه داد: وجود قوميت‌ها، و نسلي كه سوال‌هاي بيشماري را در ذهن دارد بركت و فرصت براي ايران به شمار مي‌رود و مسئولين فرهنگي نبايد اجازه دهند كه اين فرصتها تبديل به تهديد شوند.

گفتني است در پايان اين همايش با پخش فيلمهايي از فرصت طلبي‌هاي دشمن در شبكه‌هاي ماهواره‌اي، جلسه پرسش و پاسخ نيز در همين راستا بين طلاب و دانشجويان و حجه الاسلام نظري برگزار شد.

 

شنبه 11 شهريور 1385 - 15:13
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری