دوشنبه 12 خرداد 1399 - 12:57
پربازديدترين اخبار از استان
آذربايجان شرقي
  • هيچ خبري موجود نيست

مديركل استان آذربايجان شرقي گفت:

امسال نزديك به 10000 نفر در اعتكاف شركت مي‌كنند

بيت حضرت آيت الله مجتهد شبستري نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه تبريز پذيراي اعضاي ستاد اعتكاف شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي استان آذربايجان شرقي: در اين جلسه نماينده ولي فقيه در استان ضمن قدرداني از كسانيكه در احياي سنت حسنه اعتكاف تلاش مي‌كنند گفت: به حول و قوه الهي از چند سال پيش در سطح كشور، به ويژه در سطح آذربايجان شرقي شاهد رونق اين سنت به ويژه از جانب جوانان هستيم.

امام جمعه تبريز افزود: مساله اعتكاف از هر نظر اهميت ويژه‌اي را دارا مي‌باشد و از طرفي در روايات آمده است كه در زمان پيامبر دهه آخر رمضان اعتكاف را برگزار مي‌كردند كه نشانگر اين سنت حسنه است و اعتكاف از زمان پيامبري حضرت ابراهيم عليه‌السلام بوده است كه عملي پرفضيلت و ذاتاً مستحب است كه در صورت نذر كردن واجب مي‌گردد و در روايتهاي مختلف در خصوص اعتكاف مسجد جامع ذكر نشده است بلكه مسجدي مورد نظر است كه تردد در آن زياد باشد.

آيت الله مجتهد شبستري ادامه داد: اين اعمال خوب و پسنديده است كه كليه شرها و بلايا را دفع مي‌كند و از بركت دعاهاي خالصانه است كه مسلمانان فلسطين و لبنان در مقابل حمله گسترده استكبار جهاني و كشتار و تخريب بي‌رحمانه آنان روحيه خود را از دست نداده و مقاومت مي‌كنند.

حجه الاسلام جديد بناب نيز ضمن ارائه گزارشي از عملكرد ستاد اعتكاف به جمع حاضر گفت: طي ارزيابي‌هاي به عمل آمده در سالهاي گذشته نزديك به 74 درصد از شركت كنندگان در اعتكاف را خواهران و 26 درصد را برادران تشكيل مي‌دهند كه از اين تعداد 75 درصد تحصيلات ديپلم و بالاتر را داشته‌اند.

مديركل سازمان تبليغات اسلامي بالاترين سطح سني شركت كنندگان را از 16 تا 25 سال عنوان نموده و تصريح كرد: آمار نشان ميدهد كه انگيزه‌هاي ارتقاء بعد معنوي در اعتكاف در اولويت قرار دارد.
وي با توجه به آمار 7500 نفري شركت‌كنندگان در اعتكاف پيش‌بيني كرد امسال اين تعداد به 10000 نفر در استان برسد.

 

دوشنبه 26 تير 1385 - 15:19
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری