سه‌شنبه 12 فروردين 1399 - 10:32
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

نقش مساجد خراسان‌جنوبي درآگاه‌سازي مردم نسبت به مواد مخدر

همزمان با فرارسيدن هفته مبارزه با مواد مخدر، حجه الاسلام لطفيان رئيس سازمان تبليغات اسلامي خراسان جنوبي در پيامي به هيئت امناي مساجد استان خواستار ايفاي نقش آنان در آگاه‌سازي مردم نسبت به اين پديده شوم شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، در اين پيام آمده است: همانگونه كه مطلع هستيد موضوع مواد مخدر بعنوان يكي از چهار بحران جهاني در كنار فقر، رشد جمعيت و مشكلات زيست محيطي وتهديدات هسته‌اي مشكلات زيادي را براي جامعه بشريت ايجاد كرده است.

بر اساس بررسي‌هاي صورت پذيرفته پس از فقر و بيكاري مواد مخدر سومين عامل تهديد كننده كشور عزيزمان به شمار مي‌رود كه تبعات و اثرات مخرب اين پديده شوم در جوامع مختلف بشري به ويژه جامعه اسلامي ايران، سبب درگيرشدن نيروهاي انساني و اتلاف منابع در ابعاد گوناگون شده است.

در ادامه اين پيام آمده است: بحمدالله در اجراي دستور مقام معظم رهبري بررسي واتخاذ تصميم پيرامون سياست‌هاي كلي نظام جمهوري اسلامي در امر مبارزه با مواد مخدر در دستور كار مجمع تشخيص مصلحت نظام قرار گرفته و مقرر گرديد سياست‌هاي مزبور در ابعاد مختلف پيشگيري، مقابله ، درمان و اقدامات بين‌المللي نهايي شود.

نكته مهم در كيفيت تقابل فرهنگي با مواد مخدر توجه به ويژگي‌هاي فرهنگي بخصوص از منظر ديني بوده كه با توجه به ماهيت انقلاب اسلامي‌مان نقش مذهب در زندگي آحاد مختلف جامعه جايگاه ويژه‌اي دارد.

در اين راستا با توجه به در پيش بودن روز جهاني و هفته مبارزه با مواد مخدر و نامگذاري روز جمعه دوم تيرماه به نام مواد مخدر، ارزش‌ها و اعتقادات اسلامي، فرصت مغتنمي است تا در خصوص اطلاع‌رساني و آگاه‌سازي آحاد مختلف جامعه در ابعاد مختلف بهداشتي، اخلاقي، اجتماعي، اقتصادي، سياسي و در خصوص ضرورت مبارزه همه جانبه با كشت مواد مخدر در افغانستان و ادعاي دروغين كشورهاي بيگانه جهت مهار موادمخدر بين نمازهاي مغرب و عشا اقدام كنيد.

 

شنبه 10 تير 1385 - 17:8
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری